Na D1 se tvoří náledí. Na Karlovarsku havaroval kamion

Na severomoravské části dálnice D1 se místy tvoří náledí. Na Karlovarsku havaroval kamion.

Silničáři varují řidiče na možnou tvorbu náledí v některých místech severomoravské části dálnice D1. Leží tam v některých úsecích rozbředlá vrstva sněhu po chemickém ošetření. Vyplývá to z informací Správy silnic Moravskoslezského kraje.

 

Teplota se v sobotu ráno pohybovala v regionu od minus pěti do minus dvou stupňů. Na většině území kraje podle silničářů ráno nesněžilo.

 

U Karlových Varů havaroval kamion

 

Na silnici I/6 u obce Hůrky na Karlovarsku havaroval v sobotu ráno kamion. Nákladní vůz zablokoval ve směru na Karlovy Vary dva jízdní pruhy. “Řidič kamionu utrpěl při nehodě vážné zranění,“ informovala mluvčí krajských hasičů Alena Ryvolová.

 

Nehoda se stala okolo 07:30. Na místě zasahují hasiči, zdravotníci i policie.

 

V Karlovarském kraji kvůli nedostatku soli silničáři omezili solení silnic a vedlejší silnice ošetřují pouze inertním posypem. Řidiči by proto měli být opatrní.

 

Stejně tak by neměli řidiči riskovat ani na dalších místech republiky. Většina silnic je sjízdných. Podrobné dopravní informace najdete TADY.

 

V průběhu víkendu lze navíc očekávat hustý provoz zejména na příjezdových trasách do horských středisek, kde se budou střídat turnusy a navíc tam vyrazí i tisíce lyžařů, kteří chtějí využít výborné sněhové podmínky. Řidič by navíc

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

gib TN.cz