Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Na Frýdlantsku zní techno, přijet má až 1500 tanečníků

Ilustrační foto

Technoparty se u Višňové na Frýdlantsku koná už po třetí. Podle organizátorů má přijet až 1500 lidí. Policisté jsou v pohotovosti.

Osadou Andělka u Višňové ve Frýdlantském výběžku zní po roce opět techno. Začíná tu technoparty s názvem Summer end Madness (Šílenství na konci léta).


Zatím jsou na místě dva sound systémy a asi tři desítky lidí. “Příjezd dalších čekají organizátoři až později večer,“ řekl místostarosta Višňové Ivan Bubeníček.

 

Podívejte se na mapu


 

Na stejném místě se už v minulosti dvě podobné akce konaly, poprvé před sedmi lety přijelo do obce kolem 12 tisíc lidí, loni asi osm a půl tisíce. Letošní akce by měla být podstatně komornější, nejvýše pro 1500 tanečníků.


"Organizačně to zatím vypadá dobře připravené, na místě už jsou toalety i cisterny s vodou," poznamenal místostarosta.
 

Akci bude ale sledovat a v případě, že by organizátoři porušili pravidla, je připraven party ukončit. Technoparty je nahlášena do neděle, kdy by měly po poledni hudební aparatury utichnout. "V noci má být klid a v pondělí by měli místo uklidit," dodal Bubeníček.


Na akci se připravila i policie, která už nyní na příjezdových komunikacích hlídkuje. "Akci budou monitorovat asi tři desítky policistů," informovala liberecká policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Policisté budou podle ní dohlížet hlavně na bezpečnost dopravy, kontrolovat ale budou také, zda nejsou účastníci pod vlivem alkoholu či drog a připraveni jsou i psovodi se psy specializovanými na jejich vyhledávání.


Technoparty se v Andělce uskuteční na stejném místě jako loni a před sedmi lety - na pronajatých soukromých pozemcích. Obyvatelé osady už mají s technaři své zkušenosti a jsou s akcí v podstatě smířeni. "Jen doufám, že to opravdu v neděli skončí," poznamenala jedna z tamních obyvatelek.


První podobná akce CzechTek v roce 2002 trvala osm dní a přilákala podle odhadů policistů na 12 tisíc lidí. Byla špatně organizačně zajištěná a zůstaly po ní tuny odpadků. Loni trvala party čtyři dny a žádné mimořádné problémy při ní obyvatelé obce ani policie nezaznamenali.
 

Letos v červenci policie musela rozpustit velkou akci na jihu Moravy- Moraviatek 2009 s tím, že se jedná o přírodní rezervaci. Podrobnosti TADY.
 

Na záběry z technoparty, která se přesně před rokem odehrála v chráněné krajinné oblasti Beskydy, se podívejte na videu.
 

mar tn.cz / ČTK