Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Na jaře začne oprava Nuselského mostu, pracovat se bude v noci

Do Nuselského mostu zatéká. Dlouho odkládaná oprava začne na jaře. Na mostě budou dělníci pracovat v noci.

Dlouho očekávané opravy pražského Nuselského mostu začnou příští rok na jaře. Za využití nových technologií bude možné opravovat mostovku v noci, přes den bude doprava normální, sdělil ve čtvrtek agentuře Mediafax mluvčí magistrátu Jiří Wolf.

 


Špatný stav Nuselského mostu způsobil ve středu po 14. hodině velké problémy. Voda z tajícího sněhu natekla do mostu a kvůli tomu musel být zastaven provoz trasy C pražského metra mezi stanicemi Pražského povstání a Florencí.

 

PSALI JSME:

Zaplavená Praha! Nejezdilo METRO ani STRAHOVSKÝ TUNEL


Podle mluvčího se oprava Nuselského mostu připravuje dlouhodobě, ale letos byla odložena ze dvou důvodů. Za prvé při použití klasické technologie by se musela zcela uzavřít polovina mostovky, což by vyvolalo vážné dopravní komplikace a za druhé bylo nejdřív nutné opravit most přes Růžičkovu rokli, kterou přemosťuje ulice K Barrandovu.


Proto se hledalo jiné technické řešení. To se nakonec podařilo, takže oprava mostovky bude probíhat pouze v noci. Přes den budou opravované dilatace a části mostovky překryty a doprava bude jezdit normálně v celé šíři.

tn.cz / Mediafax