Na Rychnovsku se žena zřítila do strže, zasahoval vrtulník

Vrtulník záchranné služby
Zdroj: tn.cz / Mediafax
Ženu z hluboké strže vyprostil vrtulník (ilustrační foto).

Výlet na houby skončil bojem o život. Starší žena se zřítila do hluboké strže, musel ji vyprostit vrtulník.

Vrtulník letecké záchranné služby ve čtvrtek ráno zasahoval na Rychnovsku, kde se žena zřítila do strže a zranila se. Agenturu Mediafax o tom informoval zástupce ředitele Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje Jiří Mašek.


Osmapadesátiletá žena se zřítila do potoka na dně hluboké strže kolem osmé hodiny při sběru hub. Utrpěla zranění levého kotníku a nebyla schopna se z místa sama dostat. Sama zavolala mobilním telefonem na dispečink záchranné služby o pomoc, ale nedokázala přesně určit místo, kde se nachází. "K zásahu přijela sanitka, ale místo bylo nepřístupné, proto bylo nutné přivolat i leteckou záchrannou službu," uvedl Mašek.


Vrtulník se snažil lokalizovat místo a ze vzduchu monitoroval lesní porost podél obou břehů Jahodovského potoka. "Zraněná žena byla v kontaktu s dispečinkem záchranné služby a podávala zprávu, zda a kde slyší zvuk vrtulníku. Tímto způsobem se podařilo za několik minut ženu lokalizovat," řekla mluvčí hasičů Královéhradeckého kraje Martina Žahourková.


Pilot vrtulníku přistál na nedaleké louce a lékař s hasičem – leteckým záchranářem připravili veškeré vybavení pro zásah a upevnili lano pod vrtulník. Ženu pomocí podvěsu vyprostili ze strže a předali sanitce pozemní záchranné služby. Ta ji převezla k ošetření do rychnovské nemocnice.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax