Na vltavské laguně u Karlova mostu vznikne multimediální divadlo Lávka River Stage

Karlův most
Zdroj: oficiální zdroj
Letní scéna na pražské vltavské laguně bude mezi Klubem Lávka a Karlovým mostem (ilustrační foto)

Letní scéna na pražské vltavské laguně mezi Klubem Lávka a Karlovým mostem bude otevřena od 1. do 31. srpna vždy od 20.30 do 22 hodin.

Návštěvníci se mohou těšit na sólistky Státní opery, balet i moderní divadlo, uvedla ve čtvrtek v Praze PR manažerka Gabriela Al Dhábba.
 

"Přemýšleli jsme, co se dá udělat v tak unikátním prostředí, jako je vltavská laguna. Nakonec jsme se rozhodli pro specifické multimediální divadlo, kde se představí tanečníci, akrobaté, chodci na chůdách nebo žongléři," řekl produkční projektu Lávka River Stage Jakub Vedral.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Karlínské divadlo nebo botanická zahrada dostaly pokutu za tendr
 

Letní scéna bude situovaná přímo na vltavské laguně mezi Klubem Lávka a Karlovým mostem, na které se bude každý srpnový den, kromě pondělí, odehrávat představení ve spektru klasického a lidového umění. Divadlo doplní multimediální show v podobě projekce na vodní stěnu.
 

"Kulturní program obohatí i nevšední scenérie speciálních světelných efektů, dekorací a multimediální techniky," upřesnila Gabriela Al Dhábba ze spolupořádajcí společnosti Quix Communication.
 

Publiku se představí známý žonglér s fire show Ati, hudební skupina String ladies, která hraje na klasické i elektrické smyčcové nástroje, Long Vehicle Cirkus, jehož členové tancují na vysokých chůdách, žonglérské duo Bratři v tricku, Bohemia Balet a sólisté Státní opery.
 

"Je to unikátní prostředí. Tanec ve spojení s přírodou dotváří další rozměr celého vystoupení," řekl Jaroslav Slavický, umělecký ředitel Bohemia Baletu, souboru Taneční konzervatoře hlavního města Prahy.
 

V případě nepříznivého počasí se kulturní program akce přesune do divadelního sálu Klubu Lávka. Projekce proběhne na laguně za každého počasí.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax