VLAKOVÁ NEHODA! Kvůli popraskaným kolejím!

Vykolejení předních částí lokomotiv bylo v noci na pátek příčinou zastavení železniční dopravy na Pardubicku. Příčiny vykolejení vyšetřujeme, řekl v pátek Mediafaxu Pavel Halla ze Správy železniční dopravní cesty.

V úseku mezi Stéblovou a Rosicemi nad Labem vykolejila lokomotiva ve čtvrtek krátce před třiadvacátou hodinou a na trati mezi Stéblovou a Pardubicemi byl okamžitě zastaven provoz. "Pravděpodobnou příčinou vykolejení by mohla být odcizená část kolejnice," dodala mluvčí Českých drah Kateřina Šubová.

"Kriminalisté zajistili část poškozené kolejnice. Zda nehodu zavinila technická závada, nebo se na ní podílel lidský faktor, to se kriminalisté snaží odhalit," uvedla policejní mluvčí Eva Maturová. Jak dodala, policisté žádají cestující z vlaku, kteří po nehodě z místa odešli, aby se ohlásili na policii a podali svědectví o nehodě.

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA:



Podle dostupných informací však byla příčinou vykolejení tzv. únava materiálu. Části kolejí totiž popraskaly.

 

ČTĚTE TAKÉ:

ZLODĚJ ŠROUBAŘ! Sebral z kolejí 700 šroubů

 


Vyšetřovatelé škodu odhadují zatím na 150 tisíc korun. Na místě policie u strojvedoucího provedla dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl negativní.


Vyprošťovací vůz se snaží dát lokomotivu zpět na koleje, omezení dopravy by podle mluvčí mělo trvat asi do 13. hodiny. Po dobu omezení jezdí na trase náhradní autobusy. "Zpoždění vlaků, které navazují na náhradní dopravu, se pohybuje kolem pěti minut, maximálně dosahuje šestnácti minut," doplnila Šubová.

 

PSALI JSME:

Zloděj na nádraží ukradl výhybku. Vlaky naštěstní neohrozil

 
Zastavený provoz byl také na trati mezi Vyškovem a obcí Luleč, kde nastaly komplikace v pátek krátce před šestou hodinou ráno. "Pracovníci zjistili při odstraňování poruchy lom koleje. Po dobu opravy fungovala náhradní doprava," sdělil Mediafaxu vrchní inspektor Drážní inspekce Brno Jaroslav Kalus. Podle něj na místě žádný vlak nevykolejil.


"V tomto úseku je již doprava zcela obnovená, všechny vlaky jezdí bez zpoždění," doplnila mluvčí Českých drah.


Příčiny vyšetřuje Drážní inspekce.

 

maš tn.cz / Mediafax