Napůl slepý řidič sanitky stanul před soudem

Napůl slepý byl řidič sanitky, která před necelým rokem bourala na Náchodsku. Při nehodě zemřel jeden pacient, druhý pak podlehl v nemocnici těžkým zraněním. Dnes byl řidič sanitky Karel Květ před soudem.

Tvrdil, že se mu při řízení udělalo nevolno a na chvíli ztratil vědomí. Probral se až po nárazu do mostku. Květ před soudem odmítl, že by bezpečnostní pásy v sanitce nefungovaly. Na druhou stranu ale přiznal, že pásy byly pouze dvoubodové a upravovaly se tak, že si je měli pacienti nejprve omotat kolem konstrukce lehátka, a tím zkrátit podle potřeby. Podívejte se, co se vloni 26. června vlastně stalo.

 

Loni 26. června napůl slepý, téměř 70ti letý Karel Květ, do sanitky naložil čtyři pacienty po dialýze a rozvážel je domů. Na přehledném úseku před Červeným Kostelcem vjel do protisměru a narázil do kovového mostku.

 

Na místě zůstal jeden mrtvý pacient, druhý zemřel po 25ti dnech v nemocnici. Jedna žena a také Jaroslav Foglar měli štěstí. Vyvázli jen s pohmožděninami po celém těle.

 

Sám Karel Květ tvrdí, že vidí dobře. Jeho lékař ale dnes řekl, že mu už dva měsíce před nehodou doporučoval, aby přestal řídit. Právě proto, že vidí jen na jedno oko, a to pouze z 80ti procent. Květ to ale prý neslyšel a nikomu, tedy hlavně svému zaměstnavateli, o tom vůbec neřekl.

 

Soud vynese verdikt 9. července. Karlu Květovi hrozí až pět let za mřížemi.
 

tn.cz / TV Nova