Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 2. 12. 2011

Narodila se dvojčátka opiček tamarínů. Mají vzorného tátu

Osmiletá samice tamarína pinčího přivedla v hodonínské zoo na svět dvě mláďata. Tříletý samec se o ně stará přímo ukázkově, dozvěděla se agentura Mediafax od mluvčí zoo Bohuny Mikulicové.

Mláďata se narodila před týdnem. "Přestože tříletý sameček, který se narodil v Drážďanech a přišel k nám v květnu z ostravské zoo, zplodil mláďata poprvé, podle chovatelky se o ně stará přímo ukázkově," uvedla Mikulicová.

ČTĚTE TAKÉ:

Krásku (22) svlékli makakové a osahávali jí prsa
 

"Je hodný a své potomky nosí na zádech poctivě. Máma si je vezme snad jen omylem po kojení, když si je táta ihned nevyzvedne. Všechno je, jak má být," sdělila chovatelka Jitka Ebertová. Bývalý samec totiž prokazoval poněkud asociální chování a nejenže své děti nechtěl nosit, ale stejně jako svou družku je napadal.
 

Poslední vrh v Hodoníně proto skončil neúspěchem, když postupně uhynula všechna tři narozená mláďata. Šestnáctiletý samec skončil na samotce v zákulisí opičího pavilonu.
 


 

Tamarín pinčí je malý zástupce čeledi kosmanovitých. Měří 20 až 25 centimetrů a neváží více než 450 gramů. Je charakteristický dlouhou bílou srstí na temeni hlavy.

krt tn.cz / Mediafax