Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Nechali saunu bez dozoru, shořel jim zahradní domek!

Požár domu - 2
Zdroj: TV Nova
Rozpálená saunovací kamínka zapálila saunový domek (ilustrační foto).

Na požár rodinu upozornil soused, kterému požár ohrožoval vlastní dům. Hasiči požár likvidovali přes hodinu.

Zahradní domek se saunou shořel v neděli ráno ve Zlíně-Malenovicích. Majitel v něm nechal bez dozoru po saunování vychladnout kamna, sálavé teplo však zapálilo dřevěné obložení chaty, řekl agentuře Mediafax mluvčí zlínských hasičů Ivo Mitáček.

 

ČTĚTE TAKÉ:

POŽÁR u Prahy! Dvě děti skončily v nemocnici


Požár podle Mitáčka jako první uviděl soused, který vzbudil vlastníka chatky. Majitel zahradního domku se snažil plameny hasit pomocí zahradní hadice s vodou, ale proti rozvinutému požáru to bylo málo účinné.


Při příjezdu hasičů byl zahradní domek už takřka celý v plamenech a oheň ohrožoval také blízký rodinný dům souseda. "Hasiči se snažili především o zabránění dalšího rozšíření požáru a uchránění sousedního objektu. Požár se podařilo lokalizovat asi po dvaceti minutách intenzivního hašení," řekl Mitáček. Dodal, že hasičům pak další hodinu zabralo, než plameny definitovně zlikvidovali.


"Při požáru a zásahu se nikdo nezranil," řekl Mitáček.
Oheň zničil zahradní domek o rozměru asi šest krát čtyři metry, který si majitel vyrobil svépomocí. V sobotu odpoledne byla sauna v provozu, vlastník však nechal vytápěcí kamna po saunování samovolně a bez dozoru vychladnout.


Hasiči zjistili, že sálavé teplo způsobilo požár dřevěného obložení sauny, plameny se pak přenesly na celý objekt chatky. "Požár zasáhl a poškodil také část střešní konstrukce sousedního rodinného domu," řekl Mitáček.


Škody na majetku vyčíslil vyšetřovatel na sto tisíc korun, materiální hodnoty nejméně za půl milionu korun pak uchránil zásah hasičů.

tn.cz / Mediafax