Němci vtrhli do hotelu a po autech zabavili boháčům i diamant

Účastníci závodu Diamond Race v hotelu překvapila policie. Po autech jim zabavila i diamant.

Anketa

Co si myslíte o účastnících závodu Diamond Race?

Hlasovalo 9703 lidí.
Závod luxusních aut Diamond Race ukončila německá policie. Akce začala včera v poledne v Praze, účastníci měli jet přes Německo dál na jih. Těsně za hranicemi je ale zadržela německá policie.

 

V pátek odpoledne policisté také vtrhli na hotel, kde účastníci nocovali. Zabavila jim vítěznou trofej - diamant. "Je to pro nás záruka, že pořadetel zaplatí pokutu za organizaci tajného závodu," řekl tn.cz mluvčí policejního prezidia Horní Falcko Thomas Plössl. "Výše pokuty bude teprve stanovena. Teď vám nemohu říct, zda po zaplacení bude organizátorovi trofej vrácena," doplnil mluvčí.


Německá policie také vrátila třem majitelům jejich auta. "Ukázalo se, že se neúčastnili závodu, ale byla to jen doprovodná vozidla," řekl policejní mluvčí.

 

Česká policie proti řidičům nijak nezasahovala. "Pokud se řidiči nedopustí přestupku nebo nepřekročí zákon, nemáme legislativní možnost, jak proti nim zasáhnout,“ řekl TV Nova šéf dopravní policie Leoš Tržil.

 

"Německá policie měla více důkazů o tom, že jde o tajný závod. Ty německý zákon o silničním provozu zakazuje, abychom zabránili konání závodu, zabavili jsme účastníkům auta," vysvětlil Plössl. Důkazy podle Plössla bylo to, že auta měla startovní čísla, reklamy sponzorů, i to, že se jelo o odměnu, a že účastníci platili startovné.
 
 "Budeme celou věc analyzovat a konzultovat s kolegy z Německa. V případě nutnosti budeme iniciovat změnu legislativy,“ doplnil Tržil.


"Vítáme diskusi k této problematice. V současnosti se připravují určité změny zákonů, ale bude záležet jen na poslancích, jestli k nějaké změně dojde,“ řekl tn.cz mluvčí ministerstva dopravy Karel Hanzelka. "V současnosti je legislativa nastavena tak, že není možné postihovat někoho už jen při podezření na porušení předpisů. Policisté musí nejdřív řidičům přestupek dokázat a až poté je mohou sankcionovat," doplnil mluvčí.
 

Auta jsou v armádním objektu


Zabavená auta putovala pod policejním dohledem do uzavřeného armádního areálu v městečku Weiden. "V Německu jsou podobné závody ilegální, proto jsme proti němu zakročili,“ řekl Plössl.


Auta budou v armádním objektu až do neděle, kdy měl závod skončit. Majitelé si je pak budou moci vyzvednout a odvézt domů. Musí ale složit pokutu ve výši 1000 eur.
 

Pořadatelé akce na svých stránkách uvedli, že v trase dál pokračují. Účastníci své luxusní vozy ale vyměnili za autobus.
 

"Právě míříme ze Salcburku do Itálie. Přesouváme se ve dvou hummrech, autobusu, dvou mikrobusech a doprovázejí nás i tři osobní vozy. Naše akce není závod, ale charitativní podnik. Proto nerozumíme rozhodnutí německé policie,“ řekl účastník soutěže pražský DJ Uwa.
 

vrl, muf TN.cz