Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 24. 1. 2012

Nemocnice v Kyjově: Už třetí OPILÝ DOKTOR za rok!

Vedení nemocnice v Kyjově na Hodonínsku propustilo dalšího zaměstnance, který přišel do služby opilý. Agentuře Mediafax to bez bližších podrobností v úterý řekl ředitel největší mimobrněnské kliniky na jižní Moravě Josef Pejchl.

Podrobnosti k případu prozatím nemocnice nebude podle Pejchla kvůli probíhajícímu vyšetřování zveřejňovat. Během jednoho roku se již jedná o třetí případ opilého zdravotníka, který byl ve službě pod vlivem alkoholu. O místo tak přišel primář chirurgického oddělení Jan Smetka a anesteziolog Tomáš Slanina.

"Byl jsem ve vedoucích funkcích v několika zdravotních zařízeních. Ale v životě jsem nemusel propustit během roku tři zaměstnance z důvodu alkoholu na pracovišti," řekl Pejchl s tím, že v žádném případě není možné alkohol u zdravotníků tolerovat.


ČTĚTE TAKÉ:

VIDEO: Opilec za volantem převrátil popelářský vůz

"To, co je jinde trestné, v Kyjově se dlouho tolerovalo. Žádný z ředitelů nemocnice v Jihomoravském kraji ani v České republice přitom nezažil podobnou situaci, aby musel opakovaně řešit alkohol na pracovišti a rozkrývat krádeže léků," dodal Pejchl.

Pro ředitele je incident s opilým zdravotníkem zřejmě posledním, na konci ledna totiž z nemocnice odchází. Místo něj jmenuje krajský úřad do vedení špitálu krizového manažera, který bude mít za úkol situaci v problémovém zdravotnickém zařízení i tisíci zaměstnancích stabilizovat.

 

tn.cz / Mediafax
Reklama