NEŠTĚSTÍ! Chovatele uštkl PRUDCE JEDOVATÝ had! Muže převážejí do Prahy!

Chovatele z Ostravy-Přívozu v pátek ráno v jeho bytě uštkl jedovatý had. Záchranáři třiačtyřicetiletého muže nejprve převezli na urgentní příjem fakultní nemocnice, poté jej vrtulník transportoval na specializované pracoviště do Prahy, informoval agenturu Mediafax mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.

Záchranáře po sedmé hodině ráno přivolala manželka chovatele. "V okamžiku příjezdu lékařky byl muž při vědomí a komunikoval. Pacienta však do ruky uštknul had Křovinář aksamitový, který je považován za jednoho z nejvíce jedovatých plazů. Život postiženého byl proto přímo ohrožen, i když jeho stav se bezprostředně po události jevil jako stabilizovaný," konstatoval Humpl.

PSALI JSME:

Jak chytají Plzeňané HADY? DO ODPADKOVÉHO KOŠE!

Chovatele záchranná služba přepravila na toxikologické centrum v Praze. "Letecký transport zkomplikovalo bohužel počasí. Vrtulník nemohl z důvodu mlhy přistát na heliportu fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě. Bylo proto nutné přepravit muže sanitním vozidlem na základnu v Ostravě-Zábřehu, odkud mohl vrtulník odstartovat k letu do Prahy," dodal mluvčí.

PSALI JSME:
Nechal uštknout svoji dceru jedovatým hadem!

tn.cz / Mediafax