Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 26.8. 2011 09:00

NEŠTĚSTÍ! U Kutné Hory hořel vepřín! UHOŘELO 80 PRASAT! 400 selat hasiči ZACHRÁNILI!

Sedm jednotek středočeských hasičů zasahovalo v noci na pátek v obci Kluky u Kutné Hory, kde vzplála odchovna prasat. Osmdesát zvířat uhynulo, škoda dosáhla téměř jednoho milionu korun, potvrdila Mediafax mluvčí hasičů Lenka Kostková.

"Požár nám byl oznámen ve 2.25, jedna část odchovny po příjezdu hasičů hořela v plném rozsahu, druhou část se selaty hasiči ochlazovali," poznamenala Kostková. Budovu dlouhou asi 100 metrů se hasičům zachránit nepodařilo, uvnitř zemřelo 80 prasnic.

"Budova se částečně zřítila," poznamenala mluvčí hasičů. V uchráněné části odchovny, kterou hasiči ochlazovali několika proudy vody, se podařilo zachránit všech 400 selat.

PODÍVEJTE SE TAKÉ:
PRASATA spadla do jímky! Zachránili jenom jedno...


Jen na uhynulých zvířatech byla škoda vyčíslena na půl milionu korun. Přestože desítky prasat uhořely, hasiči zachránili majetek za dva miliony korun. Uhasit požár se povedlo deset minut před šestou hodinou.

Příčina vzniku požáru se vyšetřuje, na místo se podle mluvčí kutnohorské policie Vendulky Marečkové ráno vydali vyšetřovatelé i se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání hořlavin.

tn.cz / Mediafax