Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Tragédie v Třinci! Muž vypadl z okna, v sanitce zemřel

Záchranářský vrtulník
Zdroj: Mediafax
Při transportu vrtulníkem muž zraněním podlehl (ilustrační foto).

Dvaačtyřicetiletý muž vypadl z okna ve třetím patře. Po pádu utrpěl těžká zranění. Při transportu vrtulníkem do ostravské nemocnice později zemřel

Vážná zranění utrpěl v pátek odpoledne dvaačtyřicetiletý muž, který vypadl z okna ve třetím patře domu. Později při převozu zraněním podlehl, jak řekl v sobotu agentuře Mediafax mluvčí Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl.

 

Neštěstí se stalo před 13. hodinou, na místo vyjela posádka rychlé lékařské pomoci z třinecké záchranné služby. Posádka na místě zjistila, že pacient utrpěl vážná zranění, jevil známky poruchy vědomí a jeho stav se dále zhoršoval.

 

"Zasahující lékařka musela provést zajištění jeho dýchacích cest a připojit postiženého k umělé plicní ventilaci, k monitoru sledujícímu srdeční činnost a uložit jej do vakuové matrace," řekl mluvčí.

 

Záchranáři muže poté transportovali do nemocnice v Třinci-Podlesí, kde jej předali na anesteziologicko-resuscitační oddělení. V odpoledních hodinách byla záchranná služba požádána o zajištění sekundárního transportu pacienta do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.

 

"Pro zraněného vzletěl vrtulník LZS a letečtí záchranáři následně v třinecké nemocnici přebírali muže k přepravě do Ostravy. V té době však došlo k selhání jeho srdeční činnosti. Následná resuscitace byla neúčinná a pacient svým zraněním přes veškerou snahu zdravotníků podlehl," uzavřel Humpl.

tn.cz / Mediafax