Nové vybavení sanitek na Zlínsku? HRAČKY!

Hračky v sanitkách
Zdroj: Mediafax
Plyšové hračky se stanou novým vybavením sanitek na Zlínsku. Ilustrační foto

Zlínská záchranka získala hračky pro malé pacienty, stanou se vybavením sanitek.

Zlínská záchranka obdržela ve čtvrtek v rámci projektu Kryštůfek záchranář dětem 250 plyšových hraček, které se stanou vybavením všech sanitek. Jak agentuře Mediafax řekla Hana Polešáková ze zlínské záchranky, hračky pomohou během převozu do nemocnice odbourat u malých pacientů stres.

 

Kryštůfek záchranář dětem je společný projekt zdravotnických záchranných služeb, Asociace Zdravotnické záchranné služby ČR a finanční společnosti Kapitol. Akce je zaměřena na pomoc dětem, které se dostanou do péče záchranářů. "Kryštůfek je plyšová hračka, která má zmírnit stres a strach dětí během ošetření a při transportu do nemocničních zařízení. Také může výrazně usnadnit komunikaci záchranáře s dětským pacientem," vysvětlila Polešáková.

 

Užitečná bude především u nejmenších dětí, které nemají rodičovský doprovod nebo sanitkou cestují na větší vzdálenost.

 

Kryštůfek je figurka, která má také vzdělávací prvek. Na čepici má vyšité číslo 155, aby si děti dobře zapamatovaly tísňovou linku záchranné služby. Jméno získala postavička po svatém Kryštofovi, ochránci dětí. Tento světec se také stal ochráncem těch, kdo cestují.

 

Společnost Kapitol poskytla hračky na období jednoho roku, takže Kryštůfek se dostane do sanitních vozidel po celém kraji. "Nápad s předáváním hraček není u nás novinkou. Už několik let dáváme dětem během zásahů plyšové hračky, které přinášejí sami zaměstnanci, aby dětem ulehčili stresující zážitek," dodala Polešáková.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Mediafax