Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Nový hit zlodějů! Kradou ze stánků KEBAB

kebab
Zdroj: oficiální zdroj

Novým zlodějským hitem je na Mostecku maso na kebab a gyros. Zloději ho kradou přímo na štangli ze stánků s rychlým občerstvením. Policie už eviduje několik případů.

Zloději vybírají stánky s rychlým občerstvením a ukořistěné maso se pak snaží prodat v jiných bistrech. Někde si od nich uloupené věci dokonce koupili. Zkušenost se zloději kebabů má už i prodejce občerstvení u mosteckého Tesca, ten přišel tímto způsobem o skoro 40 tisíc korun. Zloději mu vypáčili zámek, sebrali mašinky na krájení masa, laptop a 25 kilo kebabu. Lapkové sebrali i kávu nebo chleba, ten ale našel prodejce nedaleko od svého stánku vyhozené.

 

Policii se podařilo pachatele dopadnout, krádež měli na svědomí dva Mostečané. Policisté se také dozvěděli, co zlodějíčci s lupem udělali. Snažili se nejdříve prodat zmražené maso, které se rychle zkazí. Dostali za něj u nedalekého bistra pár stovek.

 

Také v Litvínově zloději kebabů řádí, tam ukradli ze stánku 16 kilo masa na gyros a sedm kilo tvrdého sýra. Majiteli tím vznikla škoda kolem dvanácti tisíc korun. Policistům se i tentokráte podařilo zloděje chytit, sýr totiž prodal v noci neznámé ženě, maso ukryl ve křoví.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.


Daniela Pilařová