Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.8. 2010 18:43

Obyvatelé Nasavrk protestují proti rozšíření skládky

Už více než tisíc sto lidí podepsalo petici proti zvětšování skládky komunálního odpadu u Nasavrk na Chrudimsku. Lidé se bojí nejen zápachu, ale také toho, že hromada odpadu naprosto změní ráz krajiny.

Provozovatel skládky ale tvrdí, že její rozšíření nepřinese nic negativního. Do roku 2020 by mělo být na skládce uskladněno přes 1.200000 kubíků, což je dvojnásobek současného množství. Odpadová hora by měla být ještě o patnáct metrů větší než nyní a částečně zasáhne i les.

 

"My se obáváme, že se zhorší negativní vlivy skládky a to je zejména zápach ze skládky a úlet odpadu," říká organizátorka petice proti skládce Soňa Nekvapilová.

 

Nedávno na skládce například hořelo a nebezpečné zplodiny se dostaly do ovzduší. A to nebyl jediný problém. "V červenci došlo na skládce havárii, kdy přetekla jímka průsakových vod a tato znečištěná voda se dostala do potoka," dodává Nekvapilová.

 

ČTĚTE TAKÉ:

U Jihlavy někdo úmyslně zapálil tisíce pneumatik

 

Jenže provozovatel skládky tvrdí, že vše je v naprostém pořádku.  "Nedošlo k poškození životního prostředí nebo ohrožení obyvatel. Provoz skládky je zajištěn na vysoké úrovni," tvrdí mluvčí provozovatele skládky Jaroslav Nálevka.

 

Za rozšířením skládky stojí i město, kterému plynou do obecní poklady nemalé zisky. Jen loni takto získalo patnáct milionů korun."Díky tomu budujeme technickou infrastrukturu, byty pro občany, dělají se tady zateplování školy, kanalizace.

 

Ať již budou mít poslední slovo zastánci nebo odpůrci skládky, jedno je jisté, problém s odpady se bude muset do budoucna nějak řešit. Tato skládka se totiž naplní už za tři roky.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Televizní noviny
Reklama