Omega Tour má problémy! Cestovka je v insolvenčním řízení

Omega Tour má problémy! Cestovka je v insolvenčním řízení
Zdroj: Oficiální zdroj

Krajský soud v Ostravě poslal v pondělí do insolvenčního řízení přerovskou cestovní kancelář Omega Tour.

Agentura Mediafax to zjistila z internetové verze insolvenčního rejstříku.

 

"Regulérní návrh jsme poslali soudu už před několika dny," uvedl pro agenturu Mediafax jednatel společnosti Omega Tour Josef Opletal. "V návrhu je vše uvedeno, nemám k tomu jiné vyjádření. Žádné klienty v zahraničí nemáme, jsme pojištěni, klientů by se to dotknout nemělo," dodal Opletal.

 

"Cestovní kancelář Omega Tour není členem žádné asociace, nemáme o nich žádné informace," uvedl mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) Tomio Okamura. Podle něj je na českém trhu 1068 cestovních kanceláří, pod křídly dvou největších oborových sdružení je jich zhruba 440. Na trhu ale podle Okamury zabírají asi 85 procent.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Hromadný úprk německých turistů z Tuniska! Bojí se o život

 

Soud nyní prověří, jestli je insolvenční návrh po faktické stránce v pořádku a následně bude zkoumat, zda je dlužník v úpadku, či není. Během insolvenčního řízení smí dlužník nakládat se svým majetkem jen ve velmi omezené míře a nesmí majetek spravovat tak, aby se snížila jeho hodnota. Dojde také k zablokování věřitelů, kteří nemohou vůči dlužníkovi vymáhat své pohledávky např. exekucí.

 

Cestovní kancelář Omega Tour se sídlem v Přerově nabízí zájezdy především do Chorvatska, Itálie, Řecka, Španělska a Slovinska. Specializuje se na organizování a přípravu zájezdů pro školní skupiny, podnikové kolektivy a další organizace. V nabídce má klasické pobytové zájezdy, poznávací a také individuální zájezdy.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax