Opilá řidička vjela pod vlak. Vyvázla bez zranění

O obrovském štěstí může mluvit dvaatřicetiletá řidička, která v Slavicích na Jihlavsku vjela pod vlak. Nehodu přežila bez zranění, potvrdila mluvčí jihlavské policie Jana Kroutilová.

Řidička peugeotu jela ve středu ráno ze Slavic na Jihlavsku, jenomže na přejezdu nedobrzdila a narazila do vlaku. „Vjela na přejezd v době, kdy zde projížděl osobní vlak. Vozidlo narazilo do boku zadní části vlaku a poté bylo odhozeno na silnici,“ popsala nehodu Kroutilová. Žena i cestující ve vlaku vyvázli bez zranění, škoda se vyšplhala na šedesát tisíc korun.

 

Jak ale ukázalo, řidička před jízdou pila. „U řidičky vozidla naměřili při dechové zkoušce hodnotu 0,5 promile alkoholu, opakovaná zkouška u ní ukázala hodnotu 0,64 promile alkoholu,“ uvedla mluvčí s tím, že u strojvedoucího zkouška požití alkoholu nepotvrdila.

 

Místo dopravní nehody bylo po střetu vozidla s vlakem zcela neprůjezdné, komunikaci se podařilo zprůjezdnit až po deváté hodině dopoledne. Provoz na trati byl opět obnoven před desátou hodinou dopoledne. „Příčinu a další okolnosti dopravní nehody policisté šetří,“ dodala Kroutilová.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / dv