Opilý cizinec jezdil v Brně po TRÁVĚ I V PROTISMĚRU! Nafoukal přes DVĚ PROMILE!

opilý řidič jel v protisměru
Zdroj: Mediafax
Opilý cizinec jezdil po Brně v protisměru. Policisté mu naměřili více než dvě promile. Ilustrační foto

Přes dvě promile alkoholu nadýchal polský řidič, kterého v Brně zastavili policisté, když jel v protisměru. Muž se přiznal k několika pivům těsně před jízdou, řekla v pondělí Mediafaxu mluvčí brněnských strážníků Denisa Kapitančiková.

Policisté si o víkendu všimli na Palackého třídě vozidla v protisměru. "Když jej strážníci začali sledovat, řidič odbočil na trávu a pokračoval k jednomu z domů," popsala Kapitančiková.


Hlídka auto dostihla. Polsky hovořící muž jevil známky podnapilosti. "Zpomaleně artikuloval a jeho chůze byla nejistá. Přiznal se k požití několika piv," uvedla mluvčí.


Řidič nadýchal přes dvě promile. Případem se nadále zabývá státní policie.


Dalšího viníka za volantem zajistili policisté v Kunštátě na Blanensku. "Devatenáctiletý řidič byl pod vlivem drog. Policisté mu zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu," řekl Mediafaxu David Chládek z blanenské policie.

 

Až tři roky vězení hrozí šestatřicetiletému šoférovi, který porušil zákaz řízení a policisté jej odhalili v Tasovicích na Znojemsku. "Muž nepředložil řidičské oprávnění. Měl už půl roku zákaz činnosti a to až do srpna 2012. "Muž se bude zodpovídat z maření výkonu úředního rozhodnutí," uvedl Jan Křepela ze znojemské policie.

Mediafax/tn.cz