Opilého řidiče mikrobusu s 2,8 promile udal v Praze anonym

Pražští strážníci zadrželi ve středu večer řidiče mikrobusu, který se opilý proháněl po hlavním městě.

“Na linku 156 nám někdo zavolal, že po Jiráskově mostě směrem na Karlovo náměstí jede opilý řidič bílého mikrobusu,“ řekla mluvčí pražské policie Vilma Častová.


Městská policie vyslala na místo hlídku. Ta muže zadržela. “Už podle dechu bylo patrné, že muž požil větší množství alkoholu. Zavolali jsme proto kolegy ze státní policie, kteří u muže provedli dechovou zkoušku,“ informovala Častová.


Opilý řidič měl v krvi 2,8 promile alkoholu. Státní police muže proto odvezla, aby se mohl podrobit dalšímu šetření,“ dodala.


Alkohol za volantem není jenom specialitou řidiče mikrobusu. Honičku jako vystřiženou z amerického filmu zažili o víkendu policisté v Litvínově. Opilý řidič se jim snažil ujet. Nadýchal 1,18 promile.
Opilý policista málem připravil o život sebe i další dva pasažéry
.
Opilý usedl za volant a posilněn alkoholem se proháněl po benešovských ulicích. Nezvládl řízení a s autem spadl z mostu nad železniční tratí přímo na koleje.
Opilí řidiči zabíjeli nejvíce v srpnu


Celkem 11 lidí zaplatilo v srpnu krutou daň - zabil je řidič, který se nejdříve posilnil alkoholem a pak sedl za volant. Osmý měsíc se podle sdružení Fórum PSR, které se zabývá prevencí, stal, co se týká nehod pod vlivem alkoholu, nejtragičtější v letošním roce. Celý článek si můžete přečíst ZDE.


Takhle se obhajoval opilý tajemník Prahy 3 Petr Fišer
.


gib s přispěním Jiřího Borovce