Opilý taxikář vezl zákazníky po městě devadesátkou

Hned několik dopravních přestupků najednou spáchal taxikář, kterého v pátek v noci chytili v centru Jihlavy policisté. Taxikář, který vezl plné auto zákazníků, měl v krvi téměř jeden a půl promile alkoholu, potvrdila mluvčí jihlavské policie Jana Kroutilová.

Když se taxikář v Passatu plném lidí proháněl v pátek v noci centrem Jihlavy bezmála devadesátikilometrovou rychlostí, ale netušil, že to zřejmě bude nadlouho jeho poslední jízda. Rychlost mu totiž změřili policisté a na řidiče si počkali. „Policisté po jedenácté hodině v noci na ulici Brněnská v Jihlavě zastavili vozidlo taxislužby, jehož řidič překročil nejvyšší povolenou rychlost. V automobilu přepravoval čtyři osoby a na mostě u obchodního centra policisté naměřili u vozidla rychlost 85 kilometrů za hodinu,“ řekla Kroutilová.

 

To ale nebylo vše, z auta si linula vůně alkoholu a dechová zkouška tušení policistů jen potvrdila. „Devětatřicetiletému řidiči naměřili hodnotu 1,44 promile alkoholu, opakovaná zkouška ukázala hodnotu 1,45 promile alkoholu,“ dodala policejní mluvčí.

 

Policisté proto opilému řidiči další jízdu zakázali a muži zadrželi řidičský průkaz. Za spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky případ policisté šetří ve zkráceném přípravném řízení, překročení rychlosti pak bude řešit přestupková komise.
 

Dušan Vrbecký