TYRANKA! Ošetřovatelka kopala koně! Už dostala výpověd!!!

Velké emoce vzbudilo mezi lidmi video, které se objevilo na internetu. Je na něm zachycena ošetřovatelka ze střední zemědělské školy v Lanškrouně, jak se snaží poměrně krutým způsobem zkrotit neposlušného koně. I když se vše odehrálo až po výuce, video už odsoudili jak samotní žáci, tak také vedení školy.

Říká se: "Ženu ani květinou neuhodíš. U Martiny Eliášové v sedle grošáka Jordána by ale možná leckdo udělal výjimku.

 

"Týhle ženský nepatří do ruky žádný zvíře, ani kůň. Kůň se nenarodil se železem v hubě nebo sedlem na hřbetu a podle toho se k nim musíme chovat," nechápe chování ošetřovatelky chovatel koní Jan Pokorný z Pardubic.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o případu:

 

 

To, že se nejednalo o zkratovité jednání, ale že se ošetřovatelka chovala hrubě ke koním už dlouhodobě, potvrzují i samotní studenti. Nový ředitel, který je ve funkci velmi krátce, se to prý dozvěděl až teď - rázně však zakročil. "Byla jí pozastavena činnost ošetřovatelky u koní a počínaje dnešním ránem už nenastoupila jako ošetřovatelka u koní," říká ředitel David Hruška.

 

ČTĚTE TAKÉ:

VIDEO: Týrání pitbula: vyhladovělá fena na řetězu!

 

I když vedení školy video jednoznačně odsoudilo, myslí si, že bylo na internet umístěno účelově a nahrávka stará rok a půl měla školu před přijímacími zkouškami poškodit.

 

"Lanškrounští policisté přijali oznámení, prověřili ho a zatím ho zadokumentovali jako podezření z pomluvy. Žádné trestní oznámení zatím podáno nebylo, nicméně samozřejmě prošetříme, zda se nejedná o týrání zvířat," říká orlickoústecká policejní mluvčí Iveta Lehká.

 

S ošetřovatelkou se nám dnes spojit nepodařilo. Pokud by se jí však týrání zvířat podařilo prokázat, hrozilo by jí až jednoleté vězení. V současné době s ní však v nejbližších dnech bude pouze rozvázán pracovní poměr.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Televizní noviny