Otesánek spořádal guláš s 53 knedlíky. A ještě neměl dost

Za hodinu spořádal guláš a 53 knedlíků. Miloš Janček z Varnsdorfu si letos už poosmé odnesl titul Varnsdorfský otesánek.

Soutěž v pojídání knedlíků s gulášem se ve Varnsdorfu konala už podesáté. "Dřív jsme jedli knedlíky se svíčkovou, ale zjistili jsme, že guláš je lepší,“ vysvětlil letošní Otesánek a pořadatel akce v jedné osobě.


"Tenhle titul jsem získal letos už poosmé, nijak se na soutěž nepřipravuji. Dřív sem trénoval, ale nakonec jsem zjistil, že při tréninku toho spořádám daleko víc než při soutěži a to by škodilo mojí figuře,“ směje se Miloš Janček.


Tenhle "otesánek“ posnídal kolem jedenácté hodiny kebab. Od dvou hodin pak už byl připraven obhájit svůj titul největšího jedlíka.


"Taktika je každý rok stejná, nesmíte přestat jíst, aby si mozek nestačil uvědomit, že jste sytí,“ prozrazuje Janček. "Jsem hlavně organizátorem téhle soutěže, vzniklo to tak, že se chlapi v hospodě hádali, kdo z nich sní kolik knedlíků. No a od slov už nebylo k činům daleko,“ vzpomíná na začátky soutěže.


Otesánek přejedl dalších pět borců


Proti Milošovi Jančovi se v sobotu postavilo dalších pět chlapů. První to vzdal už při patnáctém knedlíku, další vydrželi až do konce.


I v kuchyni se měly kuchařky co otáčet. Servírky pak nosily na stůl talíře po deseti knedlících, dohromady musely ohřát patnáct šišek knedlíků a uvařit veliký hrnec guláše. Ani publikum se nenechalo zahanbit, někteří nevěřícně kroutili hlavou, jiní fandili nahlas.


"Chtěl jsem sníst alespoň tolik knedlíků co loni, to se mi podařilo, ostatní soupeři nepřekročili hranici čtyřiceti kousků,“ liboval si pár minut po závodu Janček. "Už mi ale nějak vyhládlo, asi si dám sladkou tečku nakonec,“ dodal a šel si k baru objednat sladký pohár.

Daniela Pilařová TN.cz