PANEČKU, TO JE VÝKON: Vodáci chtějí na kanoi z Varů do Hamburku!

Velké dobrodružství si naplánovali čtyři zkušení vodáci z Karlových Varů. Na chtějí dojet až do německého Hamburku. Před sebou mají 850 kilometrů, odhadují to na 17 dní.

Jirka, Dítr a dva Jardové. To je čtyřka, která se rozhodla doplout po vodě z Karlových Varů až do Hamburku a to pomocí vlastních paží.Všichni jsou zkušení vodáci a i když jim je dohromady 250 let, síly a elánu mají na rozdávání.
 
 Z Varů do Hamburku je to 850 km. Vodáci jsou už třetí den na cestě a zatím ujeli přes sedmdesát kilometrů. Po Ohři poplují až do Terezína, kde se řeka vlévá do Labe. Po něm přes Hřensko až do Hamburku. Většinu zásob mají vodáci sebou, jídlo a pití průběžně doplňují cestou.
 
Cestu pečlivě plánovali 5 let a připravovali se i na nejrůznější překážky. Na trase je čeká celkem 28 jezů. Dnes je potrápila Nechranická přehrada. Tady museli nést loď několik kilometrů po souši.
 
Vodáci svoji cestu absolvují prý i za svého kamaráda, který na ně měl čekat právě v Hamburku, ale nečekaně zemřel. Do německého přístavu by měli přijet asi za 14 dní.
 

TV Nova