PANIKA v pražském Palladiu! Hořící filtr v klimatizaci vyhnal všechny ven!

Hořící filtr v klimatizaci zapříčinil v pondělí po poledni evakuaci obchodního centra Palladium na náměstí Republiky v Praze. Informace Mediafaxu potvrdil vyšetřovatel pražských hasičů.

PODÍVEJTE SE NA ZÁBĚRY Z MÍSTA POŽÁRU:Hasiče na požár před 12. hodinou upozornil dým stoupající z budovy, po příjezdu dvou profesionálních jednotek ze stanic 1 a 3 zjistili, že se jedná o zahoření filtru klimatizace. "Nejedná se o žádnou velkou událost, pro jistotu jsme však objekt evakuovali," poznamenal vyšetřovatel.Podle zjištění Mediafaxu museli obchodní centrum opustit všichni nakupující i jeho personál. "Evakuovali jsme 1600 zaměstnanců obchodního centra a asi 2500 zákazníků," poznamenal vyšetřovatel hasičů. Výzvu k okamžitému opuštění centra nejprve odvysílal místní rozhlas Palladia v několika jazycích, ale neuvedl žádný důvod evakuace. Někteří lidé proto podle svědků začali propadat panice.
Podle mluvčí policie Evy Stulíkové požár vypukl ve 2. patře, celé Palladium bylo evakuováno během 20 minut. Hasiči rozebrai vzduchotechniku a již nalezli ohnisko požáru, jednalo se o zařízení o rozměru 1x1 metr. "Nyní již je požár lokalizován a probíhají dohašovací práce," dodal hasič.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax