Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Pár bezdomovců mrzl v igelitovém přístřešku. Ona přežila

Bezdomovkyně. Ilustrační foto
Zdroj: oficiální zdroj
Žena skončila v nemocnici s omrzlinami. Její partner takové štěstí neměl. Ilustrační foto

Muž u Strakonic umrzl. Jeho přítelkyně skončila v nemocnici. Další bezdomovec umrzl v Brně.

Zima si na jihu Čech vybrala letošní první oběť. Nedaleko Strakonic zemřel v neděli muž, který přežíval se svou přítelkyní pod přístřeškem v areálu pískovny.


Oba bezdomovce našla příbuzná ženy, která se ji vydala do pískovny hledat, uvedla v pondělí mluvčí policie Jaromíra Nováková. V pískovně objevila pod přístřeškem z igelitů svoji příbuznou a jejího přítele, kterému už nebylo pomoci.


“Oba zde přežívali několik měsíců. Muž ležel pod přístřeškem a nejevil známky života, žena proto zavolala na policii. Přivolaný lékař konstatoval smrt a nařídil zdravotní pitvu pro stanovení přesné příčiny smrti,“ uvedla mluvčí.


Příčinou smrti bylo zřejmě podchlazení. Prokřehlou ženu, která zde s mužem žila, převezla záchranná služba s omrzlinami na ošetření do nemocnice.

 

Umrzl ve sklepě

 

Dalšího muže našli v pondělí dopoledne u popelnic ve sklepě nájemního domu v Kotlářské ulici v Brně. Přivolaným strážníkům ani záchranářům se ho nepodařilo oživit, informovala mluvčí Městské policie Brno Denisa Kapitančiková.

 

„Strážníci našli muže v polosedě na podlaze, u něj ležela krabice od červeného vína a různé části oblečení,“ upřesnila mluvčí. Policisté ihned zahájili resuscitaci a zavolali záchrannou službu.

 

„Přivolaný lékař ale na místě konstatoval úmrtí,“ doplnila Kapitančiková s tím, že bezdomovec u sebe neměl doklady. Případem se zabývá i policie.

 

Počet obětí mrazů v Česku už zřejmě překonal desítku. Nejčastěji umírají bezdomovci, zima ale zabíjí i opilce na cestě z hospody domů, jako se to stalo 20. prosince na Třebíčsku. Více TADY. I v dalších dnech, kdy panovala zima, umírali lidé

 

Podívejte se, jak žijí bezdomovci v mrazivých měsících.

tn.cz / Mediafax / ČTK