Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Pardubičtí hasiči měli v sobotu napilno, hasili sedm požárů lesní trávy

První požár hasiči zlikvidovali krátce po deváté hodině ráno. Hasili mladý les u Přelovic.

K sedmi požárům lesního porostu a trávy vyjížděli v sobotu profesionální hasiči Pardubického kraje. Informovala o tom mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.


První požár zaznamenali hasiči v devět hodin ráno, kdy začal hořet mladý les u Přelovic směrem na Neratov. Na místě zasahovaly tři jednotky, které uhasily požár v příkopu o rozloze dva krát patnáct metrů. „Díky rychlému zásahu hasičů se požár nerozšířil do mladého lesa,“ doplnila mluvčí.


PSALI JSME:

Prodloužený víkend přinese tropická vedra. Hrozí i požáry


Jen o půl hodiny později zasahovali pardubičtí profesionální hasiči spolu se dvěma jednotkami dobrovolných hasičů u požáru trávy u Živanic. Hasiči se museli rozdělit a likvidovat plameny na několika místech.


V půl dvanácté pardubičtí hasiči likvidovali požár porostu u zastávky autobusu na Stavařově v Pardubicích, v půl druhé pak porost v Lázních Bohdanči.


Odpoledne pak likvidovali požár trávy v Rybitví, u stanice Sruby na Českotřebovsku, a les u kempu v Seči. „Podle prvních vyšetřování je příčinou požáru v kempu v Seči nedbalost při kouření,“ doplnila mluvčí s tím, že ostatní požáry se vyšetřují.

tn.cz / Mediafax