Pardubičtí radní Kňava a Kislinger odstoupili z funkcí

Náměstek primátora Pardubic Jan Kislinger a radní Jaroslav Kňava rezignovali ve středu na své funkce.

Pardubičtí zastupitelé, kteří čelili kritice za nedávný výlet soukromým letadlem na fotbalový zápas v Madridu, rezignovali na své funkce na magistrátu.


Společně s nimi totiž na výlet letěli i podnikatelé, kteří usilují o městské zakázky. O rezignaci radních informovala mluvčí pardubického magistrátu Nataša Hradní.


Náměstek primátora Pardubic Jan Kislinger oznámil svoji rezignaci ve středu odpoledne na mimořádném brífinku. "Jako důvod uvedl své pochybení při zadávání veřejných zakázek, konkrétně zakázky pro H20 Group," řekla mluvčí.


Jak na brífinku uvedl, ke svému rozhodnutí dospěl v úterý večer a rezignaci předal primátorovi ve středu. Podle něj není v politice velkých a malých chyb.


Kislinger rozdělil větší zakázku na dvě části, aby každá z nich nedosáhla hranice dvou milionů korun a nemusela být vyhlášena veřejná soutěž. Zakázku pak získala právě firma H20 Group.


Na setkání s novináři primátor oznámil také rezignaci radního Jaroslava Kňavy. Ten na brífinku nebyl přítomen a ke své rezignaci se vyjádří příští týden.

vrl tn.cz / Mediafax