Pavilon slonů v ostravské zoo je opět přístupný!

Pavilon slonů v ostravské zoologické zahradě je po dvouměsíční pauze opět otevřený pro veřejnost. V pondělí zoo poprvé také otevřela venkovní výběh samici Johti a její téměř měsíc staré samičce, informovala mluvčí zoo Šárka Kalousková.

"Spojení celé skupiny proběhlo bez komplikací, přesto bylo na malé samičce i její mámě znát vzrušení. A první krůčky do neznáma byly opravdu nesmělé, samička se raději schovávala pod břichem Johti, která do výběhu vstupovala s jistou obezřetností. Od svých ošetřovatelů se nechávala několik minut přemlouvat a lákat na ovoce, pro které se vždy natahovala tak, aby zadníma nohama zůstala v pavilonu," popsala mluvčí.

 

PSALI JSME:

TRAGÉDIE! SLŮNĚ Z OSTRAVSKÉ ZOO ZEMŘELO!

 

Ve venkovním výběhu byli sloni asi 20 minut. "Doba pobytu Johti se samičkou ve venkovním výběhu se bude postupně prodlužovat v závislosti na venkovní teplotě a na aktuálním stavu ve sloní skupině. Pokud je návštěvníci neuvidí ve výběhu, mohou je pozorovat uvnitř pavilonu," konstatovala Kalousková.

 

Zoo pavilon slonů uzavřela po narození prvního českého slůněte v polovině března. Sameček ale minulý týden uhynul. "Samice Vishesh ještě během víkendu své mládě hledala a volala, nicméně nebylo nutné jí podávat utišující prostředky. Bez problémů přijímá potravu a spolupracuje s ošetřovateli. Od pátku je ve společnosti nejstarší samice Suseely, se kterou trávila většinu času i před porodem. Vzhledem k tomu, že obě samice jsou na sebe zvyklé, přispělo opětovné spojení ke zklidnění rozrušené Vishesh," dodala mluvčí.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax