Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.8. 2011 16:06

PETŘÍNSKÁ ROZHLEDNA SLAVÍ! Velký přehled atrakcí

Oslava 120. narozeniny staré Petřínské rozhledny se uskuteční v sobotu 20. srpna od 10 do 17 hodin v prostorách Petřína.

Nejen před rozhlednou, ale i na trávnících od lanové dráhy na Petřín k rozhledně na vás čekají historická vozidla a bicykly, historický hasící vůz, atrakce pro děti jako je dobová houpačka, kolotoč a střelnice, malování na obličej, balónková dílna, skákadla, malování křídami na asfalt, divadlo v 11:00 a ve 13:00 hodin Teatro Truhla – Guliver v Liliputu, výstava vláčků, ukázky modelů letadel.

Po celý den bude hrát Švejk Band. Na velkém pódiu vystoupí ve 14:00 hodin Hangover Painters a od 16:00 hodin Laura a její tygři. Ochutnat můžete staročeské cukrovinky, bramborové placky, pečené brambory, pražskou šunku a nebo pálenky ze Slovácka a další speciality.

Zhruba ve 13:45 předá společnost ABL, provozovatel pražských věží, šek Nadačnímu fondu PRO Motol, který přispěje k zakoupení lékařského přístroje pro oční kliniku v rámci projektu “Oko bez mráčku“.

PSALI JSME TAKÉ:
NOVÁ ROZHLEDNA! Nezapomenutelná vyhlídka na Krušné hory


U Bludiště navíc můžete ve spolupráci s Nadačním fondem PRO MOTOL a společností STOB - stop obezitě využít interaktivního poradenství v oblasti výživy a zdravého životního stylu.

Pražská informační služba připravila u příležitosti výročí také speciální razítka a pohlednice, které budou na pokladnách věže. Pro zájemce je také připraveno druhé vydání publikace z roku 1891, která podrobně popisuje výstavbu lanové drány a Petřínské rozhledny.

Kdo v sobotu přijde od 10:00 do 17:00 hodin v historickém kostýmu z 19. století má vstup na Petřínskou rozhlednu zdarma!

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

TN.cz