Plyšové hračky pro Kosovo mohou lidé darovat v Chrudimi i Pardubicích

Cestovka pro plyšáky
Zdroj: Oficiální zdroj
Plyšové hračky (ilustrační foto)

Lidé, kteří chtějí pomoci dětem ve válkou zasaženém Kosovu, mohou kromě Chrudimi nosit přebytečné plyšové hračky nově i do infocentra v Pardubicích. Hračky jsou pro tamní děti velký dar, řekla v úterý Blanka Lišková z České rady dětí a mládeže.

"Za pár dní, kdy akce probíhá v Chrudimi, se sešlo již několik pytlů hraček. Do projektu se zapojil i fotograf Jaromír Zajíček či místostarosta města Roman Málek. Myšlenku jsme se rozhodli navíc i rozšířit. Nově je možné odevzdávat plyšové hračky i na infocentrum u Zelené brány v Pardubicích," uvedl dobrovolník Lukáš Nutta z Občanského sdružení Altus.
 

Poslední možnost předat plyšové hračky je 7. září, o den déle budou předány na pardubickém letišti Armádě ČR. Tam je dovezou i zástupci hlavních pořadatelů z pražské České rady dětí a mládeže k přepravě do Kosova.

ČTĚTE TAKÉ:

Studio Ypsilon pořádá charitativní koncert na pomoc postiženým povodněmi
 

"S armádou spolupracujeme velmi dlouho. Například v loňském roce jsme do kosovské vísky Šajkovač dovezli vybavení celé jedné třídy školními lavicemi, židlemi, katedrou a tabulí, a učební pomůcky, jako jsou například sešity, tužky a pastelky určené všem žákům školy, a dále o počítač s tiskárnou a dva notebooky. Nyní jsme se rozhodli pro hračky," řekla Lišková.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

 

tn.cz / Mediafax