Pohozená fena má 13 štěňat. Jsou k mání

Třináct malých štěňat porodila v pondělí fena, kterou někdo vyhodil z domu. Malí pejsci čekají na nové pány.

Chovatel Ladislav Váňa se na svém statku u Humpolce stará o odložená stará a nemocná zvířata už několik let. Jeho poslední přírůstek mu ale přece jen vyrazil dech.


“Před dvěma týdny mi sem někdo hodil březí fenu. Byla v zuboženém stavu a hrozně pohublá,“ líčí Váňa, který se pohozené fenky ujal a zachránil ji.

 
A nestačil se divit. V pondělí totiž fena porodila třináct zdravých štěňat. “Jsou to kříženci německého ovčáka a všech třináct se jich má k světu,“ říká chovatel, který se teď o matku vzorně stará. Z venkovního kotce ji i s mladými přestěhoval do svého obýváku ke kamnům.

 
“Tolik štěňat jsem opravdu nečekal,“ dodává Váňa, který se přitom na svém statku setkal už s ledasčím. Koncem loňského roku se tu například narodilo kůzle kozy kašmírské s otočenými rohy. Více ZDE.

 
Jenomže štěňata na statku zřejmě nebudou moci zůstat. Sám chovatel totiž tvrdí, že už na ně nemá místo. "Bohužel mi tu jen přes Vánoce přibylo třináct odložených psů a několik koťat. O štěňata se nedokážu postarat,“ tvrdí. Malí pejsci, ač je jim teprve jeden den, proto musí čekat, zda se jich někdo neujme.

 
"Pokud by se o ně někdo chtěl postarat, dám mu je. Budu rád, když jim někdo připraví lepší osud, než jejich mámě,“ vzkazuje Váňa.


Zájemci mohou volat na telefonní číslo 722 174 633. Jiné informace nebude redakce poskytovat.

Dušan Vrbecký TN.cz