Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Policejní pes dopadl zloděje a našel i ztraceného seniora

Služební pes karlovarských policistů dokázal v rozmezí tří hodin zadržet pachatele, který se vloupal do zaparkovaného automobilu a nalézt ztraceného houbaře. Agenturu Mediafax o obou případech informovala ve čtvrtek policejní mluvčí Zdeňka Papežová.

"Ve středu krátce před 20. hodinou oznámila žena vloupání do firemního osobního vozidla a na místo okamžitě vyjeli policisté a psovod se služebním psem. Žena policistům sdělila, že se asi před deseti minutami do jejího vozidla vloupal neznámý pachatel a že ho při činu viděli sousedé," popsala událost Papežová. Svědci krádeže poskytli policistům popis pachatele a sdělili jim, že ho viděli zacházet do křoví v ulici Závodu míru. Pes sledoval stopu a policejnímu psovodovi se podařilo pachatele dostihnout. Prchající zloděj na výzvu policisty nereagoval, ale když spatřil blížícího se psa, okamžitě se zastavil a nechal se zadržet.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Policejní pes našel opilého řidiče, který se po nehodě schovával v lese
 

"O tři hodiny později volal pětašedesátiletý muž na tísňovou linku 158, že zabloudil v lese a nemůže chodit. Muž se měl nacházet v okolí obce Odeř u Černého jezera," řekla Papežová. Po lese, ve volném terénu, se senior zcela překvapivě pohyboval pomocí chodítka na kolečkách a ušel tak nejméně čtyři kilometry. Bloudil od tří hodin odpoledne až do noci, pak si sám pomocí mobilního telefonu zavolal pomoc.
 

Policisté z Ostrova nasadili do pátrací akce opět služebního psa Trojana, který ztraceného houbaře dokázal v terénu velmi rychle najít. Vyčerpaného a žíznivého muže, který už nebyl schopen chůze, nesli pak policisté asi 300 metrů k lesní cestě a pak jej dovezli k rodině.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.


 

tn.cz / Mediafax