Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Policejní zátah na mladé opilce. Na Jihlavsku jich chytili sedmnáct

Policjení zátah na mladistvé opilce - 5
Zdroj: Mediafax

Celkem sedmnáct opilých lidí mladších osmnácti let chytili při páteční noční razii policisté na Jihlavsku. Jak sdělila jihlavská policejní mluvčí Jana Kroutilová, nejmladšímu opilci bylo teprve 14 let.

Do noční akce se v pátek zapojilo téměř třicet policistů a strážníků z Jihlavy, Polné, Telče a Třeště. „Akce byla rozčleněna do tří po sobě jdoucích částí, které byly zaměřené na kontroly v zábavních podnicích a silniční kontroly“, řekl velitel policejní akce Jan Farka. Policisté tak kontrolovali nejen bary a restaurace, ale i herny, diskotéky a řidiče na silnicích.

 

Od osmi večer do tří hodin do rána policisté zkontrolovali celkem 53 podniků a chytili 17 podnapilých mladistvých. Nejmladšímu chlapci přitom bylo teprve 14 let. „V parku na Husově náměstí v Polné popíjel alkohol čtrnáctiletý mladík, kterému policisté naměřili hodnotu 0,69 promile alkoholu,“ potvrdila Kroutilová. V ulicích města pak policisté odhalili ještě dalších pět podnapilých dívek.

 

Celkem osm opilých mladistvých odhalili policisté v Jihlavě, z toho dvě dívky, třem chlapcům bylo teprve šestnáct. „V Telči odhalili policisté celkem tři podnapilé mladistvé. Dívce policisté naměřili 0,17 promile, sedmnáctiletí chlapci měli v krvi 1,35 a 1,24 promile alkoholu,“ doplnila policejní mluvčí. Všichni opilí byli předání rodičům.
 

Dušan Vrbecký