Policisté obvinili tři rybáře, kteří se poprali na břehu Lipna

Tři rybáře, kteří se poprali na Lipně u Frymburka a vzájemně se zranili, obvinili českokrumlovští policisté z výtržnictví a ublížení na zdraví.

Policejní mluvčí Michaela Pavlíčková řekla v neděli agentuře Mediafax, že k újmě přišla i žena jednoho z nich, když ji další z rybářů udeřil.

 

Tři rybáři ve věku 61, 30 a 55 let se vloni v létě nejprve na břehu nádrže v chatové osadě pohádali a nakonec i poprali a poničili si vybavení. "Po vzájemné slovní rozepři mezi 30letým a 55letým mužem začala strkanice a přetahování o rybářské pruty, mladší z mužů utrpěl zranění spočívající v drobných pohmožděninách. Když to zahlédl nejstarší z mužů, přistoupil ke dvojici, vytrhl z rukou 55letému muži rybářský prut a zlomil jej. Nato muž zareagoval tak, že ho pěstí udeřil do oblasti břicha, čímž rybář utrpěl zranění," řekla Pavlíčková.

 

Pokračovala strkanice, při které se muži vzájemně zranili. Léčili se nejméně čtyři týdny. "Nechyběl ani úder hlavou, při kterém přišel jeden z mužů o brýle. Do bitky se přimíchala i žena jednoho z mužů, kterou nakonec jeden z rybářů také uhodil a zranil," dodala Pavlíčková.

 

Škoda na rybářském prutu a na dioptrických brýlích byla vyčíslena na celkovou částku 4 140 korun. "Policisté, kteří neměli jednoduchou práci, případ podrobně prozkoumali a všechny tři muže obvinili z ublížení na zdraví a výtržnictví," doplnila Pavlíčková.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Mediafax