Spadlé stromy blokovaly tratě, náraz zranil průvodčí

Bouřky a podmáčená půda komplikují provoz na železnicích. Na tratě včera spadly stromy. Vítr shodil i elektrické vedení.

Zatím poslední případ, kdy vlaky zastavily kvůli rozmarům počasí, se stal před půlnocí na severu Moravy. Na trať tam spadl strom. Do něj narazil osobní vlak. Po nárazu se lehce zranila 31letá průvodčí.


"Na trať mezi Miloticemi nad Opavou a Krnovem spadl ve 23:20 strom. Narazil do něj osobní vlak. Trať se nám podařilo zprovoznit po jedné hodině po půlnoci,“ sdělil tn.cz mluvčí Správy železniční dopravní cesty Pavel Hala.


Na náraz doplatila zraněním průvodčí, cestující vyvázli bez problémů. "S pohmožděným ramenem byla žena převezena na chirurgické oddělení bruntálské nemocnice,“ potvrdil mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl.
 

Na místě zasahovala jedna jednotka profesionálních hasičů. Vlak nabral více než půlhodinové zpoždění.


Problémy už přes den
 

Úterní řádění živlů pořádně zkomplikovalo provoz na železnici. Odpoledne nejdřív zastavil spadlý strom provoz na trati mezi Turnovem a Železným Brodem.


Pak komplikovaly bouřky železniční dopravu na Vysočině. Na trati Kolín - Havlíčkův Brod spadly po vichřici spojené s hromobitím dráty. I tam vlaky nejely.
 

Více si o včerejších nehodách přečtěte zde.


Na reportáž ze včerejších nehod se podívejte na videu.


 

vrl s přispěním Jiřího Veselého TN.cz