POPLACH 2. stupně: Požár plnírny plynu na Písecku

Deset hasičských jednotek zasahovalo ve čtvrtek večer u požáru plnírny plynu v Branicích na Písecku.

Požár vypukl kolem půl sedmé večer v plnírně plynu společnosti Tomegas v Branicích. "Na místě zasahuje nyní deset jednotek hasičů, policisté i další složky Integrovaného záchranného systému. Zatím nemáme z místa hlášeno žádné zranění," řekla Matějů.

 

 

K zásahu okamžitě vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic Milevsko a Písek, svolány byly postupně dobrovolné jednotky obcí Branice, Milevsko, Bernartice, Podolí a Sepekov. Své cisterny vyslala také jednotka železničních hasičů, se speciálním hasicím automobilem plynovým vyjeli také příslušníci ze stanice České Budějovice.

 

 

"Když hasiči přijeli na místo, nalezli v areálu firmy objekt plnírny plynu, který byl zcela v plamenech. Z hořícího objektu vylétávaly vybuchující plynové lahve. Velitel zásahu si vyžádal další posilové jednotky, operační středisko vyhlásilo druhý stupeň poplachu. Díky rychlému jednání jak pracovníka firmy, který okamžitě, jak zpozoroval požár, vypnul přívod plynu do objektu, tak všech zasahujících jednotek se podařilo požár udržet, aby se nerozšířil na velkoobjemové zásobníky stojící v bezprostřední blízkosti budovy," vysvětlila Matějů.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Při požáru dílny hasiči vynesli tlakové lahve. Hrozil výbuch

 

Hasilo se vodou i pěnou. Budova plnírny však vyhořela do základů. "Podle prvotních informací byly zničeny tři desítky desetilitrových plynových lahví. V 20,18 velitel zásahu nahlásil lokalizaci požáru, který byl zcela pod kontrolou hasičů. Zásah pokračuje dohašovacími pracemi," doplnila Matějů.

 

O události byli přes Krajské operační a informační středisko hasičů Jihočeského kraje informováni starostové okolních obcí, hejtman kraje a samozřejmě odpovědní pracovníci firmy Tomegas. "Zásah se provádí v souladu s vnějším havarijním plánem, který je pro tuto firmu zpracovaný. V okolí obce Branice policie uzavřela silnice. Zásah komplikuje silný mráz," dodala Matějů.

tn.cz / Mediafax