Požár zlikvidoval stodolu na Trutnovsku, uhořela v ní zvířata

K požáru stodoly v Hajnicích vyjely tři hasičské jednotky ve čtvrtek dopoledne. Od hořícího objektu chytil i přístřešek, ve kterém byla domácí zvířata.

Oheň zachvátil ve čtvrtek stodolu, dílnu a přístřešek v obci Hajnice na Trutnovsku. K požáru, který způsobil škodu za 100 tisíc korun, vyjely tři hasičské jednotky, řekla agentuře Mediafax mluvčí hasičů Královéhradeckého kraje Martina Žahourková.

 

 

"Požár byl na operační středisko hasičů ohlášen v 11.20 hodin. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a Trutnova a dobrovolní hasiči z Hajnice se sedmi cisternami," uvedla mluvčí.

 

Při příjezdu první jednotky na místo hořela starší stodola, kde měl majitel zaparkované osobní auto Renault Twingo, svářečku a další vybavení. K stodole byla přistavěna menší dílna a přístřešek pro domácí zvířata. Hasiči požár před polednem lokalizovali a v současné době rozebírají zničené konstrukce objektu.

 

Při požáru zřejmě uhynula některá z domácích zvířat. Hmotná škoda se předběžně odhaduje na 100 tisíc korun.

 

„Vyšetřování příčin vzniku požáru začne hned, jakmile bude požářiště dohašeno a bude možné vstoupit do prostoru zničeného objektu," dodala Žahourková.

muf tn.cz / Mediafax