Požár zničil dům pro mladé lidi bez přístřeší, zapálil ho žhář!

Hasiči ze Sokolovska likvidovali ve čtvrtek v noci rozsáhlý požár domu v Liboci na Sokolovsku, který měl sloužit jako útočiště pro mladé muže bez přístřeší. Požár celý objekt i přes snahu hasičů zcela zničil, potvrdil ve čtvrtek pro agenturu Mediafax mluvčí hasičů Martin Kasal.

"Jednalo se o zrekonstruovaný dům sdružení Útočiště. Hořet začalo ve středu krátce po 18. hodině a v době příjezdu hasičů ze stanice Kraslice už byl celý dům v plamenech, na jedné části domu se už zřítila i střecha," uvedl Kasal.


Do 35 minut od nahlášení zasahovalo u požáru šest cisteren hasičů s automobilovým žebříkem, na místo pak přijel také protiplynový vůz se zásobou dýchací techniky a v nočních hodinách i kontejner nouzového přežití jako zázemí pro zasahující hasiče. V osm hodin večer začali hasiči dostávat plameny pod kontrolu, zcela vyhořelá střecha se ale propadla i ve druhé části domu a stejně tak stropy v podkroví. V deset hodin večer se podařilo zlikvidovat plameny, hasiči pak pokračovali v dohašování žhnoucích ohnisek a rozebírali vyhořelé konstrukce.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Ohnivé peklo! Ve vlaku uhořelo 7 lidí!

 

V jednu hodinu v noci se část hasičů vrátila na základny, ostatní zůstali na místě až do rána, kdy stále dohašovali skrytá ohniska a hlídali místo požáru. Po vychladnutí objektu mohli dovnitř vstoupit vyšetřovatelé požárů, kteří zjišťují příčinu. Na pomoc si povolali i specialisty v oboru elektro i chemie a také speciálně vycvičeného psa na vyhledávání stop, akcelerantů, tedy látek podporujících hoření. "Vyšetřovatel požáru stanovil jako nejpravděpodobnější příčinu úmyslné zapálení. Škoda je předběžně odhadnuta na pět milionů korun,“ řekl Kasal.


Rekonstruovaný dům ještě nestačil začít plnit svoji funkci. První nájemníci se do jeho prostor měli teprve začít stěhovat, doposud byl objekt prázdný a čekala jej kolaudace.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

maš tn.cz / Mediafax