Ledovka komplikuje dopravu, u Tábora zapadlo 26 kamionů!

Varování meteorologů před ledovkou se vyplnilo. Řidiče od rána trápí ledovka, která v řadě krajů komplikuje dopravu.

Silnice jsou sice po chemickém ošetření, přesto se v řadě míst objevují komplikace. Zejména řidiči kamionů mají velké problémy. Nájezd na dálnici D1 v Humpolci blokují dva kamiony. Už tam ale jede sypač, aby komunikaci posypal a vyprostil je.

 

Silnici u Tábora blokuje 26 kamionů

Mezi Voticemi a Milíčovem na Benešovsku zablokovalo ve čtvrtek ráno pravý jízdní pruh 26 nákladních aut a autobus. Informace agentury Mediafax potvrdila mluvčí benešovské policie Zuzana Stránská.

 

Podívejte se na reportáž z Poledních televizních novin:

 

 

"Pravý jízdní pruh blokují kamiony, levý se zvýšenou opatrností je průjezdný," konstatovala Stránská. Podle jejích slov není na vině nehoda, ale husté sněžení. "Silničáři upravují povrch vozovky už od rána, ale i tak se jim nedaří sníh odstraňovat," poznamenala policejní mluvčí. Komunikace i přes opakovaný posyp solí je namrzlá.


"Kolona je i ve směru na Prahu, zhruba od Poříčí, ale tam vozy alespoň pomalu popojíždějí," dodala mluvčí. Policie proto nedoporučuje na Benešovsku motoristům vyjíždět.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Středočeský kraj

Silnice ve Středočeském kraji jsou ve čtvrtek ráno většinou pokryté rozbředlým sněhem nebo mokré a řidiči by měli dbát zvýšené opatrnosti. Vyplývá to z informací silničářů.

 

Dálnice, rychlostní silnice i silnice první třídy ve středních Čechách pokrývá místy vrstva rozbředlého sněhu po chemickém ošetření nebo jsou mokré. Silničáři doporučují jízdu se zvýšenou opatrností.

 

ČTĚTE TAKÉ:

POČASÍ: Ráno ledovka, odpoledne smíšené srážky

 

Na cestách nižších tříd je rovněž tající sníh, v místech, kde se nesolí, leží nová vrstva sněhu. V nižších polohách je vozovka mokrá.

 

Na většině území Středočeského kraje padá sníh s deštěm, v nížinách prší, což negativně ovlivňuje i dohlednost. Nejvíce srážek je na Rakovnicku, Berounsku, Příbramsku a Benešovsku. Teploty se pohybují v rozmezí minus dvou až plus dvou stupňů Celsia.

 

Podívejte se na ranní předpověď počasí ze Snídaně s Novou:

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

DOPRAVA: Seznam dlouhodobých uzavírek! TUDY NEJEZDĚTE!

 

Ústecký kraj

Se zvýšenou opatrností jsou ve čtvrtek ráno sjízdné silnice v Ústeckém kraji. Silničáři na svém webu upozorňují na husté sněžení ve vyšších polohách kraje.

 

Dálnice D8 je holá, po chemickém ošetření mokrá, v Krušných horách na ní může hrozit námraza. Na silnicích I. třídy jsou ve vyšších polohách zbytky rozbředlého sněhu po chemickém posypu. Na silnicích II. a III. třídy leží v Krušných a Lužických horách zbytky sněhu po pluhování nebo vrstva nového sněhu, který silničáři postupně odstraňují. Na pláních Krušných hor se tvoří sněhové jazyky.

 

Podívejte se na dopravní zpravodajství ze Snídaně s Novou:

 

 

Uzavřen je šest kilometrů dlouhý úsek silnice Loučná - Měděnec v Krušných horách na Chomutovsku, který je stále zavatý sněhem.

 

Teploty se v kraji pohybují od mínus 2°C do 2° C, je zataženo, v nížinách prší nebo padá déšť se sněhem, na horách sněží a fouká silný vítr.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Liberecký kraj

Čerstvý sníh pokryl ve čtvrtek ráno většinu komunikací v Libereckém kraji. Silničáři doporučují při jízdě zvýšenou opatrnost.


Na rychlostní silnici R35 a většině silnic I. třídy leží rozbředlý sníh po chemickém ošetření. Na silnicích II. a III. třídy v Jizerských horách a Krkonoších a ve vyšších polohách Jablonecka a Semilska zůstaly zbytky sněhu po pluhování, nebo vrstva čerstvého sněhu. Komunikace jsou kluzké a zejména ve stoupáních špatně sjízdné pro kamiony.


Teploty se v regionu pohybují od minus 5° C do 1° C, je zataženo, na většině území kraje padá sníh.

 

Zlínský kraj

Silnice ve Zlínském kraji jsou ve čtvrtek sjízdné většinou jen se zvýšenou opatrností. Připadl nový sníh a na Valašsku hrozí podle silničářů i náledí.


Na Vsetínsku, Valašskomeziříčsku, v Beskydech, na Hornolidečsku i Brumovsku leží na jedničkových cestách zbytky kašovitého sněhu do tří centimetrů. Na silnicích nižší třídy je zajetá vrstva sněhu krytá posypem. Ve vyšších polohách je ujetá vrstva sněhu do 10 centimetrů a hrozí náledí. Během noci připadly asi dva centimetry nového sněhu. Řidiči musejí být při jízdě opatrní. Navíc sněží, což zhoršuje viditelnost.


Na Zlínsku jsou silnice holé, vlhké nebo mokré a sjízdné se zvýšenou opatrností. V úsecích udržovaných inertem je ujetá vrstva sněhu krytá posypem.


Na Uherskohradišťsku je na komunikacích I. i nižší třídy rozbředlý sníh po chemickém ošetření a cesty jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Sněží, což komplikuje dohlednost. Na Kroměřížsku jsou silnice holé, vlhké nebo mokré a sjízdné bez potíží. V Hostýnských vrších hlásí silničáři ujetou vrstvu sněhu krytou posypem.

 

PODÍVEJTE SE:

Nejšílenější pokusy, jak zbavit auto sněhu. VIDEO

 

Moravskoslezský kraj

Sjízdné bez omezení jsou ve čtvrtek silnice prvních tříd na severu Moravy a Slezska. Vozovky nižších tříd jsou pod vrstvou rozbředlého sněhu s posypem.


Od 7. hodiny brzdí provoz na silnici 11 v Třinci na Frýdecko-Místecku před obcí Oldřichovice směr Nebory nehoda. Do příkopu tam havaroval kamion.


Na Opavsku upozorňují silničáři na tvorbu sněhových jazyků na místních komunikacích. V Beskydech i Jeseníkách leží na silnicích vrstva ujetého sněhu krytá posypem, sjízdné jsou se zvýšenou opatrností.

 

Jihomoravský kraj

Dopravu v Jihomoravském kraji komplikuje ve čtvrtek ráno sníh. Dálnice jsou bez omezení sjízdné. V okolí D2 se na Břeclavsku objevují dešťové přeháňky stejně jako poblíž R52 a R43.


Na Hodonínsku sněží a je snížená dohlednost vlivem srážek. Silnice, které vyžadují zvýšenou opatrnost řidičů, pokrývá rozbředlý sníh. Na Břeclavsku prší a na Znojemsku padá déšť se sněhem.


Sněhové přeháňky se objevují také na Brněnsku, v Brně sněží. Na Vyškovsku leží na komunikacích II. a III. třídy ujetá vrstva sněhu krytá posypem. Stejná situace je na Blanensku.

 

Pardubický kraj

Silnice v Pardubickém kraji byly ve čtvrtek ráno sjízdné s opatrností. Na většině míst sněží nebo padá déšť se sněhem. Silnice jsou v nižších polohách mokré po chemickém ošetření. Ve vyšších polohách však leží na vozovkách rozbředlý sníh.


Na silnicích II. a III. třídy je ujetá vrstva sněhu, která je místy zledovatělá. Dohlednost snižuje sněžení a déšť.

 

PODÍVEJTE SE:

Hrůza! BMW s malými dětmi zůstalo viset nad propastí

 

Řidič napálil autem do stromu, letěl pro něj vrtulník

Mezi Horním Slivnem a Benátkami nad Jizerou na Mladoboleslavsku narazilo ve čtvrtek ráno osobní auto do stromu. Informace agentury Mediafax potvrdil mluvčí mladoboleslavské policie Ladislav Mareš.


"Jedná se o málo frekventovanou silnici druhé nebo třetí třídy," upozornil Mareš. Podle jeho slov zaklíněný řidič utrpěl vážné zranění. "Záchranáři si vyžádali přílet vrtulníku, takže budeme komunikaci asi na deset minut zcela uzavírat," podotkl policejní mluvčí. Zraněný motorista pak bude letecky transportován do pražské nemocnice.


Z prvních informací vyplývá, že řidič nadýchal při dechové zkoušce 0,6 promile alkoholu. Provoz na silnici je omezený, přesné příčiny nehody vyšetřuje policie.

 

Královéhradecký kraj

Velmi opatrní by měli být ve čtvrtek ráno řidiči při jízdě po silnicích Královéhradeckého kraje. Napadlo několik centimetrů nového sněhu, což komplikuje dopravu.


Horské silnice v Krkonoších a Orlických horách pokrývá vrstva nového sněhu, provádí se pluhování. Na silnicích nižších poloh leží buď rozbředlý sníh nebo jsou mokré po chemickém ošetření. Nutná je maximální opatrnost.

 

Olomoucký kraj

Silnice v Olomouckém kraji byly ve čtvrtek ráno sjízdné s opatrností. V horských oblastech jsou na vozovkách zbytky sněhu.


Silnice jsou v nižších polohách mokré po chemickém ošetření. Ve vyšších polohách však leží na vozovkách rozbředlý sníh, na silnicích II. a III. třídy je zledovatělá vrstva sněhu. Na silnici I/44 směrem na Červenohorské sedlo je mlha, na ostatních místech zhoršují dohlednost sněhové přeháňky.

 

ČTĚTE TAKÉ:

V Alpách hrozí laviny! Sníh zablokoval silnice i železnice

 

Sněhová kalamita v Jeseníku skončila

Kalamitní stav ve středu večer v Jeseníku odvolali. Technické služby zprovoznily všechny komunikace a chodníky, práce na odklízení sněhu však i nadále intenzivně pokračují, řekl agentuře Mediafax ředitel technických služeb Jan Prejda.


„Do půlnoci jsme pokračovali v odklízení a od rána od tří hodin naši zaměstnanci opět nastoupili,“ uvedl ředitel. Silničáři nyní odklízejí sníh za město, rozšiřují vozovky, upravují chodníky. Kalamitní stav vyhlásilo město v úterý večer poté, co během jednoho dne napadlo ve městě půl metru sněhu.

 

Jihočeský kraj

Jihočeské silnice jsou ve čtvrtek ráno sjízdné s největší opatrností, fouká silný nárazový vítr, tvoří se sněhové jazyky i náledí. Silničáři doporučují při jízdě zvýšenou opatrnost.


Silnice prvních tříd v kraji jsou většinou holé a vlhké, místy leží rozbředlý sníh po chemickém posypu. Na silnicích II. a III. třídy na Šumavě a dalších výše položených místech leží na zledovatělém starém sněhu nová vrstva až pět centimetrů vysoká, krytá inertním posypem. Místy se mohou tvořit jazyky a náledí.

 

Kraj Vysočina

V Kraji Vysočina padá ve čtvrtek ráno sníh a silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Sněží v okolí dálnice D1 i na Třebíčsku, a na silnicích leží zledovatělá vrstva sněhu krytá posypem.


Na Jihlavsku, Pelhřimovsku, Havlíčkobrodsku a Žďársku sněží. Na komunikacích I. třídy leží rozbředlá vrstva sněhu, na silnicích II. a III. třídy je nová vrstva sněhu. Kvůli srážkám je snížená dohlednost.

 

ČTĚTE TAKÉ:

KOLAPS NA ZÉLANDĚ! Napadl první sníh od 70. let!

 

Plzeňský kraj

Silnice všech tříd v Plzeňském kraji jsou ve čtvrtek ráno mokré po chemickém ošetření a částečně se zbytky rozbředlého sněhu. Nebezpečí námrazy hrozí na celém úseku dálnice D5. Na dálnici D5 je v tachovském úseku zledovatělá vrstva sněhu krytá posypem. vozovka je velmi kluzká. Padá sníh s deštěm a povrch nebezpečně namrzá.


Mokré silnice po chemickém ošetření jsou na Tachovsku, Rokycansku, Klatovsku, Domažlicku, severním i jižním Plzeňsku. Na silnicích nižších tříd leží zbytky rozbředlého sněhu. V regionu místy padá déšť se sněhem.


V oblasti Šumavy leží na silnicích všech tříd nová vrstva sněhu. Silničáři jsou v terénu a provádí posyp. Komunikace jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Na Šumavě se teploty drží od minus dvou až do nuly stupňů Celsia. Stále ještě sněží.

 

Karlovarský kraj

Silnice v Karlovarském kraji jsou ve čtvrtek ráno mokré po chemickém ošetření a se zbytky rozbředlého sněhu. Sjízdné jsou se zvýšenou opatrností. Rychlostní komunikace R6 na Chebsku je mokrá, se zbytky rozbředlého sněhu po chemickém ošetření. Teploty se pohybují v rozmezí od minus jednoho do plus dvou stupňů Celsia, v regionu padá sníh s deštěm.


Podobná situace je i na silnicích všech tříd na Sokolovsku, Chebsku, Karlovarsku, i v oblasti Krušných hor, kde jsou silnice rovněž mokré po chemickém ošetření a se zbytky rozbředlého sněhu.


Pouze na silnicích druhé a třetí třídy leží zbytky sněhu, které tam zůstaly po nočním pluhování. Nebezpečí náledí hrozí na komunikacích v oblasti Aše a Mnichova na Chebsku.

 

 

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

maš tn.cz / mediafax / hru