Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

POZOR! Na jihu Čech se množí případy nákazy klíšťaty

Další případy onemocnění způsobené klíšťaty přibyly v posledním týdnu na jihu Čech. Agenturu Mediafax o tom informoval František Kotrba z Krajské hygienické stanice v Českých Budějovicích.

Hygienici zaznamenali letos už celkem 138 případů nahlášeného a potvrzeného onemocnění klíšťovou encefalitidou. V uplynulém týdnu přibylo do statistik sedm nově potvrzených případů.

 

Co se týče situace v okresech, 34 případů evidují na Českobudějovicku, 27 na Strakonicku, 19 na Prachaticku, 17 na Jindřichohradecku, 16 na Písecku, 13 na Českokrumlovsku a 12 na Táborsku.

 

ČTĚTE TAKÉ:

NEBEZPEČNÁ KLÍŠŤATA! Rekordní počet nakažených encefalitidou! MAPY a RADY

 

“Vloni jsme registrovali v tomto období 65 případů, počet onemocnění klíšťovou encefalitidou v regionu je momentálně o 73 případů vyšší než vloni ve srovnatelném období. Pokud vztáhneme absolutní epidemiologická data k demografické struktuře jednotlivých okresů, zjistíme, že nejvyšší relativní výskyt onemocnění klíšťovou encefalitidou momentálně evidujeme na Strakonicku,“ uvedl Kotrba s tím, že tady je relativní výskyt 38,9 případu onemocnění na 100 tisíc obyvatel. Za tím následuje Prachaticko (36,9 na sto tisíc) a Písecko (22,7 na sto tisíc). Nejnižší relativní výskyt evidují hygienici na Táborsku, kde je 11,6 případů na 100 tisíc obyvatel.

 

Co se týče lymské borreliózy, tak u té hygienici evidují 174 potvrzených případů onemocnění. V týdnu přibylo do statistik 10 nově nahlášených a potvrzených případů.

 

“Nejvyšší počet je hlášen z Jindřichohradecka (68), dále z Českobudějovicka (34), Českokrumlovska (28) a Táborska (26). Výrazně menší počet onemocnění hlásí západní okresy regionu – po osmi případech evidujeme na Strakonicku a Prachaticku a dva na Písecku,“ dodal Kotrba.

 

Vloni v tomto období registrovali jihočeští hygienici v kraji 119 případů.

tn.cz / Mediafax