Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.3. 2011 19:30

Řidiči, pozor na LEDOVKU! Silnice se změnily v kluziště!

Přes naše území přechází studená fronta. Nejintenzivnější srážky se přesunuly na Vysočinu, Moravu a do Slezska. Protože tam stačily na některých místech klesnout teploty slabě pod nulu, vyskytují se i mrznoucí srážky a hrozí ledovka!

PODÍVJTE SE, JAK SE NA VYSOČINĚ KVŮLI LEDOVCE BOURALO NA SILNICÍCH:


 

Vysoký stupeň nebezpečí začal platit ve 3:00 a končí ve čtvrtek v 9:00. Výstraha meteorologů platí pro Vysočinu, Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj.

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA:

 

A předpovědi meteorologů se nad ránem vyplnily. Silnice takřka po celé Moravě pokryl led a situaci navíc komplikuje namrzající déšť nebo sněžení. Největší problémy jsou ve vyšších polohách.
 

Podívejte se na reportáž TV Nova
 

"Silnice na Vysočině po nočním dešti kloužou, zejména v lesních úsecích a na mostech. Řidiči by proto měli jezdit velmi opatrně a přizpůsobit jízdu podmínkám,“ vzkazala ráno  mluvčí policistů na Vysočině Jana Kroutilová.

Naštěstí zatím bez vážných zranění
 
Za posledních několik hodin se na Vysočině stalo asi 20 nehod. Boural například i autobus, který skončil v příkopě, nebo vůz taxislužby, jenž sjel ze silnice a zastavil se až o stromy v příkopu.

"Krátce po čtvrté hodině ráno havarovalo osobní auto do stromu v obci Šlapanov na Havlíčkobrodsku. Dvě osoby zůstaly zaklíněny v autě,“ uvedla tisková mluvčí hasičů kraje Vysočina Petra Musilová.
 

Nehody se ale zatím naštěstí obešly bez vážnějších zranění. V Litohoři na Třebíčsku narazil kamion do plotu, u Dobronína na Jihlavsku se srazilo osobní auto se sypačem. U Rouchovan se převrátila dodávka na střechu, u Lípy na Havlíčkobrodsku narazilo osobní auto do stromu. U Bartoušova se srazila dodávka s autobusem, jeden člověk byl lehce zraněný. Dvě nehody nákladních aut byly ohlášeny ze Stonařova na Jihlavsku ze silnice číslo 38.


Řidiči kvůli náledí bourali i ve východních Čechách. U Bojanova na Chrudimsku se srazilo pět aut, nehoda se obešla bez zranění. Další auto bouralo jen několik kilometrů od hromadné srážky. Ledovku hlásí silničáři i z Mladoboleslavska na silnici mezi Bělou pod Bezdězem a Bakovem nad Jizerou.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Na mnoha místech Pardubického kraje ve čtvrtek ráno prší. Silničáři na svých webových stránkách varují před ledovkou.

 

V Pardubickém kraji prší nebo jsou dešťové přeháňky. Silnice první třídy jsou většinou mokré po chemickém ošetření. Na vozovkách druhé a třetí třídy se na mnoha místech tvoří ledovka a jsou sjízdné jen se zvýšenou opatrností.
 

S opatrností je sjízdná silnice číslo 340 u obce Bojanov na Chrudimsku, kde na náledí havarovalo pět osobních aut. Práce na odstranění nehody potrvají asi do osmi hodin.

 

Dopravu na jihu Čech může ve čtvrtek ráno a dopoledne komplikovat namrzání vozovek. Jak pro agenturu Mediafax uvedl dispečer silničářů, po nočním dešti se místy může tvořit ledovka. Hlavně ve vyšších polohách, na mostech, v lesních úsecích mohou být silnice namrzlé.

 

 

Vážná nehoda se ráno stala také na silnici z Týna nad Vltavou na Českobudějovicku do Bechyně na Táborsku."V úseku u Židovy strouhy havarovala čtyři osobní vozidla, rozsah zranění není zatím jasný," uvedla pro agenturu Mediafax mluvčí policie Štěpánka Valentová s tím, že silnice je zcela neprůjezdná.
 

 

Silničáři vyzývají řidiče, aby byli opatrní. "Posolili jsme to už předem, ale přeci jen ta sůl ne všude zabrala a začalo to přimrzat," uvedl dispečer cestářů.

 


 

Od časného rána se na jihu Čech stalo několik menších dopravních nehod, způsobených většinou kluzkým povrchem silnic. Například u Tuště na Jindřichohradecku havarovalo osobní auto do stromu. Podle vyjádření policie se řidič zranil a skončil v nemocnici.
 

Další nehoda komplikuje provoz na silnici u Blatné, na Strakonicku, za Hněvkovem, směrem na Písek."Tam se bočně střetl osobní automobil s nákladním a nehoda by měla být bez zranění. Silnice je z větší části průjezdná," uvedl operační důstojník policie.

Nejvíce nehod policisté evidují na Havlíčkobrodsku, Jihlavsku a Třebíčsku. „Krátce po čtvrté hodině ráno havarovalo osobní auto do stromu v obci Šlapanov na Havlíčkobrodsku. Dvě osoby zůstaly zaklíněny v autě,“ uvedla tisková mluvčí hasičů kraje Vysočina Petra Musilová.


To ale nebylo ani zdaleka všechno. U Bartošova na Havlíčkobrodsku se srazila dodávka s autobusem, autobus městské hromadné dopravy brzo ráno havaroval i v Jihlavě. U Michalovic na Havlíčkobrodsku se pro změnu zranili dva lidé při havárii dvou náklaďáků.

U Dobronína na Jihlavsku se dokonce srazilo osobní auto se sypačem. Ve Stonařově na Jihlavsku zase havaroval náklaďák do příkopu. Nehoda je hlášena i z dálnice D1, na 128. kilometru ve směru na Brno se srazila čtyři osobní auta. V Krasonicích na Jihlavsku narazil nákladní automobil do plotu, ve Slaviboři pak havarovalo osobní auto na železničním přejezdu. Řidiče varují i policisté.


„Silnice na Vysočině po nočním dešti kloužou, zejména v lesních úsecích a na mostech. Řidiči by proto měli jezdit velmi opatrně a přizpůsobit jízdu podmínkám,“ vzkazuje mluvčí policistů na Vysočině Jana Kroutilová.PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA:

 


 

Přes Dánsko a Německo postupuje k východu studená fronta, která v noci na čtvrtek začala ovlivňovat počasí v Česku. Při postupu studené fronty přes naše území k východu se na Moravě a ve Slezsku vyskytly mrznoucí srážky, při kterých se tvoří ledovka.
 

ČTĚTE TAKÉ:

ŠÍLENSTVÍ NA SILNICÍCH! Jsou pod sněhem a ledem! AKTUÁLNÍ SJÍZDNOST
 

Doporučení ke zmírnění následků jevů:
 

V případě jízdy autem sledovat dopravní zpravodajství. V případě pohybu venku chodit velmi opatrně.

 

 

Hasiči museli ve čtvrtek ráno vyjet k vážné nehodě dvou osobních aut, která se střetla u Všetul na Holešovsku. Agenturu Mediafax o tom informoval mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.Nehoda se stala kolem sedmé hodiny ranní, srazila se osobní auta značky Škoda Felicie a Opel Vectra."Při havárii se zranili čtyři lidé. Všichni se z vraků vozů dostali ven nebo byli vyproštěni před příjezdem hasičů. Po havárii začalo jedno z osobních aut hořet," doplnil Mitáček.

tn.cz / Mediafax / ČTK