PRAHA nakoupí nové licence k OPENCARD

Opencard. Ilustrační foto
Zdroj: Mediafax

Hlavní město Praha nakoupí od současného provozovatele kartového centra, firmy Haguess, další licence k opencard, protože má nyní licenci jen na 650 tisíc karet a vydaných je 685 tisíc kusů.

Podle úterního vyjádření náměstka primátora Karla Březiny (ČSSD) jde o balík zhruba 300 tisíc nových licencí.
 

Nový systém se má ale lišit od současného, metropole by platila za licence až zpětně.

 

PSALI JSME:

Praha musí nabízet OPENCARD bez zpracování osobních údajů
 

"My nebudeme tento balík nakupovat dopředu celý, ale rozdělíme ho a část budeme platit zpětně," vysvětlil Březina. Přiznal, že se město nikdy od společnosti Haguess neodpojí. "Licenční ujednání jsou licenční ujednání. Bez toho, aniž by se společnost Haguess rozhodla, že nám to věnuje, to prostě nejde. Já to respektuji a nejde to jinak," řekl již dříve.
 

Hlavní město převzalo od 1. února od firmy Haguess pražské kartové centrum, které zajišťuje vydávání a správu karet opencard. Nyní musí vedení metropole zvážit, zda si centrum ponechá nebo najde nového provozovatele. "Budeme o budoucnosti další správy opencard vést jednání," prohlásil Březina. To se uskuteční v rámci rozhovorů zastupitelů a rady města. Podle Březiny bude muset koalice ČSSD a ODS na magistrátu nějaké řešení najít.

ČTĚTE TAKÉ:

OPENCARD: Další PRŮŠVIH, zase hrozí milionová pokuta!
 

Karta Pražana funguje v současné době jako tramvajenka, průkaz do knihovny nebo je možné jejím prostřednictvím platit parkování. Nabídku karty rozšířil od 1. dubna loňského roku balíček slev, do zoologické a botanické zahrady nebo například do divadel. Do programu slev se zapojily také soukromé podniky. Kartu Pražana vlastní zhruba přes půl milionu lidí.

tn.cz / Mediafax