Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Praha přepracuje tendr na čističku odpadních vod

Čistička
Zdroj: TV Nova
Čistička odpodních vod (ilustrační foto)

Hlavní město Praha nechá přepracovat výběrové řízení na ústřední čističku odpadních vod na Císařském ostrově. V úterý to řekl primátor Bohuslav Svoboda (ODS) s tím, že chce soutěž otevřít širšímu okruhu uchazečů.

"Projednání změn bude ukončeno do 21. února a 14. dubna by se otevřely obálky," upřesnil Svoboda. Je to jediná možnost, která neohrozí jednání s Bruselem a Praha tak nepřijde o evropské dotace.
 

Vše posoudí komise odborníků, která bude poradním orgánem rady hlavního města. Kromě odborníků v ní zasedne nejen vedení města, ale také zástupci koaličních stran.

PSALI JSME:

Tendr na čistírnu odpadních vod je ŠPATNÝ, říká Svoboda
 

Miliardový tendr již mnohokrát kritizovali právě opoziční zastupitelé za TOP 09. Ti v úterý dokonce uvedli, že příprava tendru stála Prahu již 275 milionů korun.
 

Tendr za zhruba 6,3 miliardy korun na první etapu rozšíření čističky magistrát vypsal v září. Uzavírka přihlášek bude 28. ledna.
 

Celkové náklady činí zhruba 20 miliard korun a zahrnují přestavbu čističky, stavbu nové vodní linky a kalového hospodářství a kolektoru pro kalové hospodářství.

tn.cz / Mediafax