Prahu čeká razie na řidiče. Silnice budou hlídat rychlé passaty

Od večera by si měli řidiči projíždějící hlavním městem dávat pozor. Pokud se dopustí přestupku, budou mít v patách českou Kobru 11.

Od středy do pátku budou pražské silnice hlídat nová superrychlá policejní auta Volkswagen Passat. Praha si je krátkodobě vypůjčila od krajských útvarů, kde hlídají hlavně dálnice.

Podobná akce se uskuteční vůbec poprvé. Pražské silnice bude projíždět 8 passatů. Zaměří se hlavně na nebezpečné řidiče, kteří ohrožují ostatní. Vozy, které do Prahy jedou, jsou vybaveny kamerami, které monitorují okolí a jsou schopné přečíst registrační značku auta na vzdálenost až 100 metrů.

"Přestože v Praze dálnice nejsou, rozhodlo se vedení pražské policie, že v zájmu lepší bezpečnosti a plynulosti silničního provozu tyto silné vozy povolá jako posily výkonu služby pražských policistů,“ stojí na policejním webu.

Zaměří se na několik vytipovaných úseků, kde řidiči často bourají nebo jezdí rychle. Hlídkovat budou hlavně v noci. V každém voze budou tři policisté. Dva mimopražští a jeden z Prahy.

Akce se zúčastní i ostatní pražské dopravní hlídky, které se zaměří na alkohol a drogy v krvi řidičů a na kradená auta.

Krajské policejní útvary mají k dispozici celkem 16 speciálních passatů. V Jihomoravském a Štředočeském kraji pět, po dvou v západních Čechách a na severní Moravě a po jednom ve východních a severních Čechách.

Na jižní Moravě však už museli jeden odstavit. V lednu se totiž na něj zřítila ledová hrouda.

Chcete vidět, co nová policejní auta dokážou, pusťte si následující reportáž.

vrl TN.cz