Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

CELÝ ZÁZNAM: Ohňostroj v Praze lákal davy

Hlavní město přivítalo nový rok výjimečným ohňostrojem. Doprovázela ho hudba a byl odpálen z hladiny Vltavy.

Podobu muzikálu s názvem Květinový duet měl tradiční pražský ohňostroj, který symbolicky oznámil příchod roku 2010. Začal v 18 hodin.


Zatímco v minulých letech se ohňostroj tradičně odpaloval z Letné a lidé si ho tak mohli nejlépe vychutnat od Vltavy, nyní byly rakety vystřelovány ze sedmdesátimetrové lodi kotvící na řece mezi Čechovým a Štefánikovým mostem. Nejlepší výhled tak byl z Letenských sadů. Podobu světelné show  vymyslel stejně jako loni pyrotechnik Jaroslav Štolba.

 

Lidé zaplnili oba mosty a břehy, náplavku i cesty vedoucí nahoru do letenského parku. Břehy byly pro běžný provoz uzavřeny, pro lodě se zase kvůli ohňostroji uzavřela vodní cesta po Vltavě.


Zábavní novoroční program u Vltavy v centru Prahy začal již tři hodiny předtím, než barevné rakety rozzářily večerní oblohu. Rockové kapely budou návštěvníkům akce hrát až do večerních hodin.
 

Dopravní omezení se týkala také mostů a změnila i provoz linek metra, čtyř tramvají a jednoho autobusu. Podrobnosti TADY.


Ohňpstroj bude podle mluvčího magistrátu Jiřího Wolfa stát stejně jako loni, tedy kolem 1,5 milionu korun. Celou částku ale nebude platit metropole, podílet se na ní budou také pražské energetické firmy.

 

Podívejte se na záznam loňského ohňostroje, který rozzářil nebe nad Prahou. Jmenoval se Devět obrazů a trval 999 vteřin. 

 

tn.cz / ČTK