Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Prasklé koleje zpomalily vlaky mezi Děčínem a Prahou

Vlaky mezi Děčínem a Prahou nabírají vysoká zpoždění. Na trati praskly kolejnice, vlaky nyní jezdí pouze po jedné koleji. Kvůli sněhové kalamitě vlaky stále nejezdí na čtyřech regionálních tratích, řekla regionální mluvčí Českých drah Kateřina Šubová.

Podle mluvčí mají železničáři problémy na trati mezi Děčínem a Prahou na levém břehu Labe. V oblasti Hrobce - Roudnice nad Labem praskly obě koleje, upřesnila Šubová. Dodala, že vlaky na trati nejezdily od 05:00 a od 07:30 úsekem projíždějí po jedné koleji rychlostí 50 kilometrů za hodinu. Cestující musejí počítat s velkým zpožděním. Například vlak z Chomutova do Prahy nabral více než tříhodinové zpoždění.
 

ČTĚTE TAKÉ:

POZOR NA ŽELEZNICI: Mění se jízdní řády a ceny!
 

Vlaky kvůli sněhu stále nejezdí v úsecích Řasnice - Jindřichovice pod Smrkem a Malešov - Kutná Hora. Jihočeskou trať Dívčice - Netolice, která byla ve středu kolem 22:00 zprovozněna, musejí železničáři znovu profrézovat. Vlaky na trati od 06:00 nejezdí. V Ústeckém kraji není průjezdná malá trať Vejprty - Cranzahl.
 

Hodinu po půlnoci železničáři zprovoznili trať Mladá Boleslav - Mělník. Od středečního večera jezdí vlaky na trati Straškov - Zlonice, dodala Šubová.

tn.cz / ČTK