Pražské Holešovice zamořil hustý dým z požáru nelegální skládky

Hustý dým z požáru skládky v Libni zamořil v neděli před půlnocí takřka celou městskou část Prahy Holešovice.

Samotný požár skládky musely podle řídícího důstojníka pražských hasičů likvidovat tři požární jednotky.

 
Na jednom z libeňských poloostrovů se v neděli večer zatím z neznámých příčin vzňala skládka odpadu o rozloze zhruba 300 metrů čtverečních. Přivolaným hasičům komplikoval hašení fakt, že skládka byla vysoká několik metrů a oheň se šířil i pod jejím povrchem.
 
Kvůli hustému kouři, který vzdušné proudění unášelo směrem na Holešovice, vyrozuměli hasiči magistrát, aby se obrátil na příslušné městské části, které by občany v zasažených lokalitách varovaly před znečištěním ovzduší.
 
"Na místo jede chemická jednotka, která provede měření unikajících zplodin," řekl v noci Mediafaxu řídící důstojník pražských hasičů Klegr. Podle jeho slov na místo míří i těžká technika, s jejíž pomocí budou doutnající části skládky rozhrnuty, aby mohly být řádně uhašeny.
 
Podle mluvčí pražských hasičů Pavlíny Adamcové probíhaly dohašovací práce celou noc a budou pokračovat i během dopoledne. "Naši chemici nenaměřili v ulicích Holešovic koncentrace oxidu uhelnatého. Hygienické normy nebyly překročeny ani u dalších škodlivin, přesto však doporučujeme dnes nevětrat kvůli obtěžujícímu zápachu," uvedla Adamcová.
 
 
Podívejte se na reportáž TV Nova:
 

 

tn.cz / Mediafax