Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.12. 2010 16:56

MAPA: Prchající makak Tatin spatřen přímo v Olomouci

Makak (ilustrační foto)

Už 5 měsíců si užívá svobody dvojice makaků z olomoucké ZOO. Dávno tak překonali i nejznámějšího českého uprchlíka Jiřího Kajínka. Kvůli zimě a sněhu se ale hladoví makakové pomalu vrací zpět k lidem.

Jeden z dvojice makaků, kteří jsou už od léta na útěku, se vrátil až do těsné blízkosti svého domova. Před několika dny byl prý viděn přímo v ulicích hanácké metropole. Všechny snahy ho odchytit ale zatím byly marné.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Oba makakové utekli z olomoucké ZOO už 22. června. Brzy se rozdělili. Zatímco Šimpy po obdivuhodném výletu přes polovinu republiky zůstává na Svitavsku, Tatin se z Libavé pomalu vrací domů a pořád pochoduje v trojúhelníku Mariánské údolí, Lošov a Velká Bystřice.
 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA Z 1. 9. 2010, JAK JEDNOHO Z MAKAKŮ NATOČILI NÁHODNÍ SVĚDCI:


 

Šimpy už vzdušnou čarou uběhl přes sedmdesát kilometrů. Makakové totiž lezou skvěle po stromech, ale také se velmi dobře pohybují po zemi, takže jim velké vzdálenosti nedělají problém.
 

Podle vedení zahrady je problém v tom, že makakové dokáží v naší přírodě přežít bez problémů a ani zima jim vůbec nevadí.
 

PSALI JSME:

EXKLUZÍVNÍ VIDEO: Prchající makak zachycen v Letovicích
 

Zoologové si lámou hlavu s tím, jak oba opičáky chytit. V případě použití uspávací pistole by totiž mohli utéct na strom a po usnutí z něj spadnout a zranit se. Jedinou možností tak prý zůstává klec s nastraženými dobrotami.
 

Pracovníci ZOO prosí, aby lidé zavolali do olomoucké zahrady 585 151 601 nebo na policii, pokud makaka zahlédnou.
 

TN.cz
Reklama